Україна виносить на Генасамблею ООН проект оновленої

Україна виносить на Генасамблею ООН проект оновленої "кримської" резолюції

Укрінформ
Держава-окупант відновлює ядерну інфраструктуру в Криму, що порушує заявлений раніше Україною її без’ядерний статус.

Про це зазначив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок на брифінгу у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку на тему: "Демілітаризація, деокупація та реінтеграція АР Крим та м.Севастополь (Україна): майбутні виклики", повідомляє МЗС.

"У рамках зазначеного тематичного заходу, який був організований делегацією України при ООН, Є.Божок поінформував делегації країн-членів ООН про поточну ситуацію в тимчасового окупованому Криму в контексті прогресуючої мілітаризації Російською Федерацією півострова та прилеглих морських територій", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Україна в ООН заявила, що в окупованому Криму вже 31,5 тисячі військових РФ

Особливу увагу було приділено проблемі відновлення державою-окупантом ядерної інфраструктури в Криму та розгортання засобів і систем, здатних переносити ядерну зброю, що порушує заявлений раніше Україною її без’ядерний статус. Наголошено, що ігнорування зазначеної проблеми може мати далекосяжні негативні наслідки як на регіональному, так і на глобальному рівні.

Окрему увагу в презентації було приділено вкрай негативним екологічним наслідкам мілітаризації Криму та прилеглих морських територій.

Читайте також: Окупанти призвали до армії РФ вже 19 тисяч кримчан

Божок також поінформував делегатів про намір української сторони внести на розгляд Генасамблеї ООН оновлений проєкт резолюції "Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів", закликавши його підтримати. Головною метою проєкту є примусити РФ вивести усі свої збройні сили з Криму та завершити його тимчасову окупацію.

Фото: МЗС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-