МЗС України направило Росії ноту через візит делегації держдуми в Крим

МЗС України направило Росії ноту через візит делегації держдуми в Крим

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговим незаконним візитом делегації Державної думи Федеральних зборів Росії на чолі з її головою та деяких російських урядовців в окупований Крим і надіслало ноту протесту.

Відповідна заява опублікована на сайті МЗС.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим неузгодженим з Україною візитом делегації Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації на чолі з її головою В.Володіним, а також деяких членів уряду Російської Федерації, який розпочався 15 березня 2019 року, до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь”, - ідеться в документі.

МЗС України також направило Міністерству закордонних справ Росії ноту протесту.

Зазначається, що Україна розглядає цей та інші подібні “візити” керівництва РФ як подальші кроки з легітимізації спроби незаконної анексії Криму та міста Севастополь, а зроблені російськими посадовцями заяви - цинічними та відверто провокаційними.

“Саме руйнівна та безвідповідальна політика російської окупаційної влади протягом п’яти років окупації призвела до істотного загострення економічних, соціальних, гуманітарних і екологічних проблем на півострові”, - наголосили в українському зовнішньополітичному міністерстві.

Читайте також: Польща закликає надати моніторинговим місіям ООН та ОБСЄ доступ до Криму

У МЗС нагадали, що чергове відвідання російськими посадовими особами тимчасово окупованого півострова є грубим порушенням російською стороною державного суверенітету України, міжнародного права, Статуту ООН, низки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Міністерство закордонних справ України вчергове заявило, що вся відповідальність за ці та інші міжнародно-протиправні діяння покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-