Мін’юст назвав позивачів у справі про скіфське золото “фантомними юрособами”

Мін’юст назвав позивачів у справі про скіфське золото “фантомними юрособами”

Укрінформ
Заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов назвав позивачів у справі про скіфське золото неналежними, а їхні вимоги — такими, що суперечать положенням міжнародного права.

Про це інформує прес-служба Мін’юсту.

Зокрема, Петухов зазначив, що позивачі у справі, які представляють позицію РФ, вже не є юридичними особами, а фантомними юридичними особами, які існують лише на папері і лише для цілей цього процесу.

Фактично, зазначив заступник міністра юстиції, вони не мають відношення до українських музеїв, які існували до моменту окупації Криму.

«Їхні вимоги суперечать положенням міжнародного права, зокрема Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року, та положенням українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об’єкти», - наголосив Петухов.

Він також зазначив, що в розумінні української сторони це “неналежний позивач, на що ми відразу звернули увагу суду”.

Читайте також: Рішення щодо “скіфського золота” суд може приймати до півроку — Мін’юст

“Особлива цинічність позиції представників так званих кримських музеїв полягає в тому, що вони у своїх доказах покладаються на українське законодавство і вважають, що саме за українським законодавством вони мають право на зберігання цих об’єктів», - зауважив посадовець.

Він підкреслив, що повернення артефактів до Криму наразі означає або їхнє знищення, або вивезення на територію Росії.

Петухов також наголосив, що Міністерство культури своїм наказом вже визначило, що до моменту деокупації артефакти мають зберігатися в Києві, аби забезпечити їхню цілісність.

Як повідомляв Укрінформ, суд Амстердама 11 березня розпочав розгляд апеляції у справі щодо повернення в Україну скіфського золота, яке було відправлене з кримських музеїв на виставку в Нідерландах ще до окупації півострова Росією.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну.

Рішення було ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

Скіфське золото, допоки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-