Єльченко пояснив, чому

Єльченко пояснив, чому "кримську" резолюцію ухвалювали двома третинами голосів

Укрінформ
На початку розгляду резолюції щодо мілітаризації Росією Криму Україна сама запропонувала Генасамблеї ухвалювати рішення двома третинами голосів, а не простою більшістю.

Про це заявив Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко у коментарі кореспондентові Укрінформу в кулуарах Генасамблеї ООН.

 За його словами, така процедура можлива для резолюцій, що стосуються міжнародного миру та безпеки. Завдяки такому "кроку на випередження" вдалося нівелювати загрозу ухвалення правок групою друзів Росії, зауважив дипломат.

"Ми прекрасно розуміли, що цього значно важче досягти, ніж простою більшістю, яку ми мали у будь-якому випадку" - наголосив Єльченко..

Він пояснив, що правки, які намагалися внести група союзників Росії (Іран, Венесуела, Сирія, Нікараґуа) були спеціально виписані дуже заплутано, із закликами до "обидвох сторін утриматися від ескалації" тощо, аби країни, які не розібралися у ситуації, могли проголосувати "за". Правки були направлені на те, щоб "розмити" сенс резолюції. Однак вони були відхилені залою голосувань.

"Була небезпека що багато країн можуть проголосувати "за" ці правки. Але піднявши свідомо планку до двох третин, ми показали Генеральній асамблеї ООН, що ми не боїмося результату... Україна впевнена у своїх силах", - зазначив він.

Читайте також: ООН занепокоєна розміщенням у Криму літаків і ракет РФ, здатних нести ядерну зброю

У понеділок, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму. У ній висловлюється стурбованість безпековими загрозами, які прогресуюча мілітаризація Росією Криму несе Україні, Чорноморському регіону та Європі загалом.

Вперше у тексті згадується, що окупувавши Крим, Росія порушила взяті на себе зобов'язання за Будапештським меморандумом. Резолюція закликає Москву вивести війська з Криму і завершити свою тимчасову окупацію українського півострова. Документ також засуджує напад на українські кораблі і моряків ВМС 25 листопада і закликає Росію негайно їх звільнити без жодних додаткових умов.

Фото: ООН

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-