Австрійським ультраправим дорікнули підтримкою анексії Криму та зв’язками з Кремлем

Австрійським ультраправим дорікнули підтримкою анексії Криму та зв’язками з Кремлем

Укрінформ
Австрійська ультраправа "Партія свободи" (FPO), від якої і була призначена глава МЗС Карін Кнайссль, є частиною проблеми об’єднаної Європи, оскільки вона підтримує політику партії "Єдина Росія", включаючи анексію Криму.

Про це заявила французький журналіст, колишній редактор газети Le Monde, а нині журналіст-міжнародник The Guardian Наталі Нугайред під час дискусії у Відні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Розуміння того, що ми сидимо тут з представником європейського уряду, який знаходиться в коаліції з ультраправими, сам по собі показує проблему, яку ми маємо в Європі. І це не лише стосується Австрії, хоча я думаю, що Австрія – це яскравий приклад. Якщо ми почнемо дискурс про політичні партії, одна з яких дозволила міністру Кнайссль увійти в уряд, то тоді Європа є під загрозою. Тому що такі політичні партії не мають відповідей на виклики, які стоять перед нами", - заявила Нугайред.

За її словами, Європа не має шансів бути великим гравцем, оскільки "стає жертвою демагогії та популізму, який існує в багатьох політичних аспектах".

Зі свого боку, присутня під час дискусії Карін Кнайссль заявила, що у висловлюваннях французької журналістки немає логіки, зазначивши також, що не є членом жодної партії. Міністр також двічі запропонувала модератору дискусії залишити залу, якщо вона тут зайва. Окремо Кнайссль вказала на те, що жодна країна самотужки не може вирішити проблеми Європи, та поскаржилася, що більшість міністрів впливових країн-членів ЄС не ходять на спільні засідання.

Втім, французька журналістка зазначила, що це – "фейкова проблема, хто прийшов чи не прийшов на засідання". Вона наголосила, що австрійська партія FPO не має і не пропонує  жодних рішень для Європи на тлі викликів, які перед нею стоять – ні по міграції чи економічній конкурентоздатності, ні на відносини між державою та релігією, ні на кризи навколо Європи – від Сирія до України, проти якої Росія здійснила агресію.

Читайте також: Австрійська партнерка Путіна з танців пояснила, як Росія може уникнути санкцій ЄС

На переконання Нугайред, під час виборів до Європарламенту наступного року виборці мають прийняти рішення, чи хочуть вони давати шанс подібним партіям, "які становлять загрозу верховенству права, спроможності працювати разом як європейці".

"І я вважаю, що, з усією повагою, міністр, з яким ми дебатуємо, є частиною цієї проблеми, оскільки вона є представником (чи хтось скаже, прийшла до влади з допомогою) партії, яка має коріння в неонацизмі. Партія, яка визнає анексію Росією Криму – те, що було першою зміною кордонів в Європі після Другої світової війни шляхом одностороннього використання сили. Партія, яка має угоду з російською, контрольованою Кремлем партією "Єдиною Росією" – партією, яка впроваджує репресивне законодавство проти меншин, чи то геїв, чи когось інших, проти так званих "екстремістів", як називають там опозиціонерів", - заявила журналіст, говорячи про австрійську ультраправу партію FPO.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-