Для європейської безпеки важливо повернути Крим Україні - посол Шамшур

Для європейської безпеки важливо повернути Крим Україні - посол Шамшур

Укрінформ
Через російську агресію система європейської безпеки зруйнована, необхідною передумовою для створення нової безпекової архітектури є деокупація Криму, припинення війни на сході. 

Про це посол України у Франції Олег Шамшур повідомив у інтерв’ю Укрінформу.

«Через російську агресію система європейської безпеки не просто скомпрометована, вона зруйнована. Абсолютно необхідна передумова створення нової безпекової архітектури - деокупація Криму, припинення війни, розв'язаної Росією проти нашої держави», - сказав дипломат.

Шамшур пов'язуєте відновлення європейської безпеки безпосередньо з деокупацією Кримського півострова.

«Той консенсус, який склався після Гельсінського акту щодо непорушності кордонів (1 серпня 1975 року - ред.), був зруйнований російською агресією. Ніяке відновлення європейської стабільності за умови збереження окупації Росією Криму не може навіть серйозно обговорюватися», - наголосив він.

Читайте також: Посол розповів, коли очікується вирок суду по “представництву ДНР” в Марселі

Очільник українського диппредставництва в Парижі вважає, що першим «сигналом» стала агресія РФ проти Грузії 10 років тому.

«Безумовно, «першим дзвоником» стала агресія проти Грузії. Те, що трапилося з Кримом, з Україною, це не «дзвінок», це «набат», - сказав дипломат.

Як відомо, у червні поточного року Рада ЄС продовжила до 23 червня 2019 року обмежувальні заходи у відповідь на нелегальну анексію Криму і Севастополя Росією. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-