Нацкомісія ЮНЕСКО: від агресії РФ страждають культурні та освітні потреби

Нацкомісія ЮНЕСКО: від агресії РФ страждають культурні та освітні потреби

840
Ukrinform
Національна комісія України у справах ЮНЕСКО визначила перелік першочергових заходів із захисту культурних та освітніх потреб, що постраждали внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

"9 липня 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося спеціальне засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО з питання захисту культурних та освітніх потреб, постраждалих внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму... За результатами засідання Нацкомісія визначила перелік першочергових заходів з метою захисту культурних та освітніх потреб, постраждалих внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму", - йдеться у повідомленні.

Серед переліку вказані, зокрема, такі заходи: підготовка реєстру рухомих та нерухомих пам'яток та об'єктів України, що перебувають в музейних фондах на тимчасово окупованих територіях України, застосування механізмів та процедур Конвенції про захист культурних цінностей 1954 року на випадок збройних конфліктів, забезпечення доступності якісної освіти для осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, зокрема шляхом розвитку системи дистанційного навчання, а також для внутрішньо переміщених осіб шляхом розвитку переміщених закладів освіти.

Читайте також: Поліція відкрила справу через знищення Ханського палацу в окупованому Криму

"Учасники засідання констатували серйозне погіршення ситуації у галузі освіти та культури на тимчасово окупованих територіях України. Окрему увагу приділили моніторингу стану об'єктів культурної спадщини на території тимчасово окупованого Криму", - зазначили у МЗС.

Також колишній генеральний директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова окремо наголосила на реальній загрозі історичній та культурній автентичності Ханського палацу внаслідок незаконних т.зв. «реставраційних робіт» окупаційної влади на цьому об'єкті, який включено до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-