Джемілєв: Джерело з Москви підтвердило наявність шести ядерних боєголовок в Криму

Джемілєв: Джерело з Москви підтвердило наявність шести ядерних боєголовок в Криму

Укрінформ
Сьогодні існує ряд непрямих ознак і відомостей, що вказують на наявність, щонайменше, кількох ядерних боєголовок на території Кримського півострова на об'єкті під посиленою охороною окупаційних військ.

Про це розповів в інтерв'ю Укрінформу лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"З приводу ядерного арсеналу. Ні наша розвідка, ні розвідка НАТО чітко не підтверджують його наявності в Криму. Вони говорять, що таке може бути, але доказів поки що немає. Проте, у нас є інформація з місця, а також від джерела з Москви про те, що у них там уже є ядерні боєголовки", - зазначив Джемілєв.

За його словами, з перших днів після окупації Криму влада в терміновому порядку "почала реставрувати ядерну базу", яка була залишена після підписання Будапештського меморандуму. "Спочатку туди могли заїжджати вантажники, які возили матеріали, у тому числі, кримські татари. Але на якомусь етапі всіх цих робітників усунули і залучали людей, привезених з Росії", - розповів кримськотатарський лідер.

Зараз на об'єкті встановлено потрійне кільце посиленої охорони з відеоспостереженням. "Люди ходять там з лічильниками Гейгера (детекторами радіоактивного випромінювання - ред.) і перевіряють радіоактивний фон. Це, так би мовити, непрямі підтвердження, що там є ядерна зброя", - наголосив він.

Читайте також: Зеркаль в ООН: Росія готується до розгортання ядерної зброї у Криму

Крім того, додав Джемілєв, "джерело з Москви підтвердило, що там уже є шість ядерних боєголовок". Він уточнив, що об'єкт розташований недалеко від Феодосії в гаю Кизилташ, де раніше було ядерне сховище.

Джемілєв також сказав, що в Росії Крим розглядають виключно як військову базу. Він звернув увагу на інформацію з відкритих джерел з приводу наявності там військового контингенту РФ чисельністю від 60-ти до 80-ти тисяч. "Але навіть якщо йдеться про 60 тисяч військових, то для такого маленького півострова площею 27 тисяч квадратних кілометрів це дуже велика кількість", - наголосив Джемілєв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-