Зеркаль в ООН: Росія готується до розгортання ядерної зброї у Криму

Зеркаль в ООН: Росія готується до розгортання ядерної зброї у Криму

Укрінформ
Російська Федерація подвоїла кількість військового контингенту на окупованому Кримському півострові, посилила сучасним озброєнням та перетворила його на базу для інших військових операцій.

Про це заявила заступник глави МЗС України Олена Зеркаль під час засідання Ради Безпеки ООН у четвер, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Ми спостерігаємо посилену мілітаризацію Криму, яка вже змінила баланс безпеки в регіоні. Росія більше ніж удвічі збільшила кількість свого військового персоналу на півострові та проводить модернізацію військової інфраструктури Криму для розгортання ядерної зброї", - заявила представник українського МЗС.

Вона повідомила, що недавно РФ розгорнула в Криму вже другий батальйон системи протиповітряної оборони S-400 "Тріумф". Перший такий батальйон був розгорнутий на півострові навесні минулого року. Ці системи здатні збивати літаки, безпілотні апарати, крилаті та балістичні ракети в радіусі до 400 км.

"Іншими словами, Москва перетворює Крим на величезну військову базу - із сухопутними, повітряними та морськими компонентами, використовуючи її як стартовий майданчик для своїх військових інтервенцій в інших місцях. Сирія є одним з останніх прикладів", - наголосила представник України.

Зеркаль також звернула увагу на кричущі порушення прав людини в Криму, переслідування активістів, які виступають проти російської окупації й перетворення півострова на "правове гетто".

Крім того, заступник міністра закордонних справ України зауважила, що Росія продовжує спроби легітимізації анексії Кримського півострова, сіє пропаганду та поширює брехливі новини.

Читайте також: Радбез ООН проводить засідання щодо ситуації в окупованому Криму

Український представник підкреслила, що попри спроби РФ спровокувати військову реакцію, всі зусилля України щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності докладаються виключно в рамках міжнародного права. За її словами, ці питання розглядатимуться в міжнародних судових інстанціях.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер у Раді Безпеки ООН проходить засідання за формулою Арріа для обговорення ситуації на Кримському півострові України, окупованого Російською Федерацією. Такий формат обговорень дозволяє членам РБ ООН отримати інформацію від широкого кола учасників, які зазвичай не можуть бути заслуханими в Радбезі.

Такі обговорення можуть проводитися в закритому (за участю лише членів РБ ООН) та відкритому (для всіх держав-членів ООН) форматах і дозволяють вести прямий діалог з представниками урядів, міжнародних організацій та недержавними акторами з питань, які входять до сфери компетенції Ради Безпеки ООН.

Фото: Постійне представництво України при ООН

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-