Знищення Бахчисарайського палацу: Україні порадили, як "зв'язати руки" РФ

Знищення Бахчисарайського палацу: Україні порадили, як "зв'язати руки" РФ

1273
Ukrinform
Україна може вплинути на ситуацію з так званою реставрацією Бахчисарайського ханського палацу, визнавши його пам'яткою національного значення.

Про це в ефірі "Крим.Реалії" сказав кримський громадський діяч, екс-глава Республіканського комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян АРК Едем Дудаков.

"Що стосується України, то, звичайно, якщо вона вважає палац пам'яткою національного значення, може зробити дуже важливий знак - перевести нарешті Ханський палац з пам'яток місцевого значення у пам'ятки національного значення України. Тоді статус пам'ятки підвищиться і в очах світової громадськості", - сказав Дудаков.

Він зазначив, що піднявши статус Бахчисарайського палацу Україна зможе впливати на дії Росії через ЮНЕСКО.

Він також повідомив, що необхідність ухвалення рішення про новий статус Ханського палацу вже визнали і депутати ВР України, і керівництво Міністерства культури України.

"Ми по своїх каналах надіслали дані і депутатам ВР України, які займаються палацом, і в Міністерство культури України. Була зустріч і в КримНДІ реставрації, який в принципі і займався завжди цим об'єктом. І всі погоджуються, що потрібно підвищити статус палацу", - сказав Дудаков.

Нині, розповів він, Ханському палацу загрожує втрата автентичності через заміну у будівлі пам'ятки власних дерев'яних балок, які "розпиляли і склали на дрова".

"На даний момент ми намагаємося хоча б зупинити процес, те, що втратили, вже втратили, але хоча б зберегти черепицю стару. Її теж вивозять у невідомому напрямі. Потрапити зараз у Ханський палац нам дуже важко, там всюди охорона, і вона не пропускає на цей об'єкт нікого. Якщо вони встановлять нову черепицю, то це буде вже зовсім не об'єкт ЮНЕСКО", - зазначив Дудаков.

Він наголосив, що насправді у Бахчисараї проводиться не реставрація, "коли беруть ті самі матеріали, що використовували давні майстри", а протиаварійні роботи.

Читайте також: У соцмережах - кампанія проти знищення Бахчисарайського ханського палацу

"Насправді проект називається не реставрація, а першочергові протиаварійні роботи. Під цією хитрою маркою вони і роблять усі ці незрозумілі речі. Протиаварійні роботи - це коли різко щось обвалилося, і потрібно саме в цьому місці щось локальне поправити. У даному разі, провівши таку операцію хитру, вони завели потрібного підрядника без тендеру, і цей підрядник, не маючи жодного досвіду, набрав якихось халтурників, у яких строки горять", - розповів Дудаков.

Ці роботи у Бахчисарайському палаці, які порушують його автентичність, стали причиною початку кампанії протесту в Інтернеті проти знищення Бахчисарайського ханського палацу.

Фото: Фото: Edem Dudakov / Courtesy Photo

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-