Ракети РФ із Криму можуть долетіти до Європи та Близького Сходу - МінТОТ

Ракети РФ із Криму можуть долетіти до Європи та Близького Сходу - МінТОТ

1036
Ukrinform
Росія обладнала кораблі Чорноморського флоту ракетами "Калібр-НК", радіус ураження яких становить близько 2500 кілометрів. 

У разі базування кораблів такого класу на території анексованого Криму в радіусі ураження опиняться європейські країни, а також Близький Схід, Північна Африка, Передня Азія та  Суецький канал, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. 

"Російська Федерація створила на території Автономної Республіки Крим недоступну для міжнародного контролю та моніторингу мілітаризовану зону. На територію півострова продовжує надходити сучасне військове озброєння та військова техніка. Як свідчать останні заяви окремих політиків та громадських діячів низки європейських країн, не всі у повній мірі усвідомлюють характер та реальність загрози всьому континенту через анексію та наступну за цим мілітаризацію АР Крим", - йдеться у повідомленні.

Так, за даними міністерства, у грудні 2015 року Чорноморський флот РФ поповнився двома малими ракетними кораблями "Зелений діл" та "Серпухов", оснащеними ракетними комплексами "Калібр-НК". За інформацією військових експертів та повідомленнями російських ЗМІ, зазначені ракетні комплекси в разі використання ракет типу ЗМ-14 (SS-N-27 Sizzler) дозволяють уражувати цілі на відстанях до 2500 км.

"За умов базування кораблів такого класу на території Криму в радіусі ураження знаходяться європейські країни, від Румунії до Франції та Скандинавських країн, також країни Близького Сходу, Північної Африки, Передньої Азії та важливий стратегічний об’єкт – Суецький канал", - йдеться у повідомленні.

У МінТОТ підкреслили, що Російська Федерація свідомо робить ставку на кораблі подібного типу, тому що Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності 1987 року забороняє наземне базування крилатих ракет аналогічних ЗМ-14 за дальністю, тоді як корабель-носій таких ракет – порівняно недорогий і користується перевагою ведення вогню з акваторій, де він може перебувати під захистом берегових сил.

"Станом на сьогодні військові кораблі "Зелений діл" та "Серпухов" перебувають у складі Балтійського флоту РФ, що робить можливим їх використання в межах кола з радіусом 2500 км із центром в Калінінградській області. Таким чином, в зоні небезпеки опиняються практично всі європейські країни, включно з Ісландією. Варто зазначити, що на цій території розташовано 20 атомних електростанцій та 139 хімічних підприємств Європейського Союзу", - зазначили у міністерстві.

Читайте також: Росія під прикриттям "Запада-2017" перекидає техніку до європейського кордону

Там також нагадали, що 19 серпня 2016 року саме кораблі "Зелений діл" та "Серпухов", які на той момент входили до складу Чорноморського флоту РФ, здійснили три ракетні удари по Сирії.

В українському міністерстві підкреслили, що Росія продовжує чинити військовий тиск на країни Європи, аби досягти політичних цілей, та створює загрозу існуванню миру не лише в Україні, а й на усьому європейському регіоні.

Фото: cont.ws

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-