Мін'юст готує запит в РФ про переведення Карпюка і Клиха в Україну

Мін'юст готує запит в РФ про переведення Карпюка і Клиха в Україну

Політв’язні
1153
Ukrinform
Міністерство юстиції отримало звернення про переведення в Україну від українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, незаконно засуджених в Чечні.

Про це повідомив у Фейсбуці заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

"Отримали звернення про переведення в Україну від Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, незаконно засуджених в Чечні. Негайно відправимо відповідні запити в РФ", - зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Карпюк і Клих - українські політв’язні, незаконно засуджені в Росії - через консулів передали документи для підготовки позову до Європейського суду з прав людини.

Верховний суд Росії 26 жовтня визнав законним вирок українським громадянам Миколі Карпюку та Станіславу Клиху, яких засудили до 22 з половиною та 20 років ув’язнення відповідно.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Їх заарештували у 2014 році. За свідченнями затриманих, до них відтоді застосовували тортури. Під час тортур українці навіть дали свідчення, що у чеченській війні брав участь колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Проте пізніше відмовилися від цих свідчень та вибачилися за них, посилаючись на тортури.

Обидва заперечували всі обвинувачення, Клих заявляв, що взагалі ніколи не був в Чечні.

Правозахисна організація Amnesty International після відхилення Верховним судом Росії апеляції на вирок Карпюку і Клиху заявила, що вони стали жертвами пародії на правосуддя в РФ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-