Резолюція ООН допоможе захищати громадян України в Криму - МЗС

Резолюція ООН допоможе захищати громадян України в Криму - МЗС

Укрінформ
Резолюція щодо Криму, яка була ухвалена у Третьому комітеті Генасамблеї ООН, стала важливим дипломатичним та політико-правовим механізмом, за допомогою якого Україна забезпечує захист прав своїх громадян на території тимчасово окупованого півострову.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

"Ухвалена резолюція стала важливим дипломатичним та політико-правовим механізмом, за допомогою якого Україна забезпечує захист прав громадян України на території тимчасово окупованого Росією Криму", - йдеться у повідомленні. 

У зовнішньополітичному відомстві також зазначили, що у грудні 2016 року заплановане затвердження ухваленої резолюції на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Як повідомляло агентство, 15 листопада в Третьому комітеті (фокусується на тематиці прав людини) Генеральної Асамблеї ООН була ухвалена резолюція "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційована Україною.

На підтримку документа виступили 73 держави, проти голосували 23, 76 держави утримались. Співавторами української резолюції стала 41 держава-член ООН.

Уперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим та місто Севастополь тимчасово окупованою територією. Крім того, в резолюції підтверджується територіальна цілісність України та невизнання анексії українського півострова.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ в Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також просить Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на півострові.

З текстом резолюції можна ознайомитись за посиланням.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-