Постпред Чехії при ООН відповів у Радбезі на закиди Небензі щодо поставок зброї Україні

Постпред Чехії при ООН відповів у Радбезі на закиди Небензі щодо поставок зброї Україні

Укрінформ
Постійний представник Чехії при ООН Якуб Кулганек відповів на звинувачення російського постпредства в постачанні Україні чеської зброї, яка нібито використовується для обстрілів території РФ.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, постпред Росії при ООН Василь Небензя на засіданнях РБ, які Москва періодично скликає для «засудження» військової підтримки України, неодноразово висловлював претензії на адресу Чехії, а також звинувачував чеських дипломатів у їхньому небажанні відвідувати ці засідання для надання пояснень.

«Моя країна не має наміру брати участь в організованих Росією безцільних засіданнях, тим більше що Росія, будучи постійним членом Ради Безпеки, є агресором», – сказав Кулганек.

Він нагадав Небензі, «що Україна просто здійснює своє законне право на самооборону від російської агресії і робить це в повній відповідності зі Статутом ООН і міжнародним правом».

«Військова підтримка України моєю країною законна відповідно до міжнародного права, адже така допомога державі, яка стикається з агресією, повністю відповідає Статуту ООН», – пояснив він. За його словами, Україна має право відновити повний контроль над своєю територією в межах її міжнародно визнаних кордонів, при цьому експорт військової техніки з Чехії повністю відповідає зобов'язанням і нормам щодо торгівлі зброєю.

Читайте також: Кислиця закликав країни ООН долучатися до процесу відновлення справедливого миру в Україні

«Ці норми забороняють експорт на користь агресора, а не жертви зовнішньої агресії, – додав він. – За підтримки Чехії та інших країн Україна захищає своє цивільне населення від численних невибіркових нападів російських збройних сил».

Говорячи про результати Саміту миру, що відбувся у Швейцарії, чеський постпред наголосив, що країни з усіх регіонів світу, представлені на найвищому політичному рівні, надіслали російському агресору дуже чіткий сигнал.

«Будь-яку мирну пропозицію, яка не відповідає Статуту ООН, включаючи принцип територіальної цілісності, не можна назвати мирним планом», – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН обговорила у вівторок ситуацію в Україні у звʼязку з російською війною та результати Саміту миру, що відбувся у Швейцарії 15–16 червня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-