Росія використає кошти від підвищення податків на війну проти України - британська розвідка

Росія використає кошти від підвищення податків на війну проти України - британська розвідка

Укрінформ
Нещодавно оголошене Росією підвищення податків майже напевно буде використано для фінансування зростаючих фінансових зобов’язань, включаючи війну в Україні.

Як передає Укрінформ, про це у соцмережі X повідомляє Міноборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки.

Очікується, що податкові зміни у 2025 році забезпечать додаткові надходження до бюджету РФ у розмірі близько 2,6 трильйона рублів (29 мільярдів доларів США). Ставка корпоративного податку зросте із 20% до 25%, а також в рамках нової податкової системи будуть введені додаткові стягнення. Максимальна ставка податку на прибуток у Росії зросте із 15% до 22%, йдеться у зведенні.

Експерти розвідки вважають, що додаткові прибутки, отримані насамперед за рахунок підвищення корпоративного податку, майже напевно будуть використані для фінансування зростаючих державних видатків. За прогнозами, державні витрати РФ цього року зростуть приблизно на 15% порівняно із 2023 роком, але, швидше за все, збільшуватимуться й надалі.

«Зростання видатків майже напевно продовжиться у 2025 році, оскільки витрати на оборону, ймовірно, зростуть разом із соціальними та інфраструктурними витратами», – зазначили у Міноборони Британії.

Аналітики пишуть, що збільшення податкового навантаження на бізнес майже напевно обмежить майбутні інвестиції та зростання невійськових секторів.

«Економічне зростання Росії, найімовірніше, забезпечується високими державними інвестиціями у військові сектори економіки. Однак інвестиції у невійськові сектори, швидше за все, стагнують», – йдеться у звіті.

Читайте також: Росіяни усе частіше використовуються найманців для штурмів на фронті - британська розвідка

Також військові сектори із великою імовірністю монополізують значну частину наявних трудових ресурсів у Росії. На думку представників розвідки, додаткові витрати для бізнесу майже напевно обмежать подальші приватні інвестиції у невійськові сектори РФ.

Як повідомлялося, російський президент Володимир Путін збільшив витрати на оборону майже до рекордних 7% ВВП Росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-