Використання хімзброї проти військових: Україна зробила крок до покарання Росії

Використання хімзброї проти військових: Україна зробила крок до покарання Росії

Укрінформ
Верховна Рада ратифікувала Додаткову угоду між Україною та Технічним секретаріатом Організації із заборони хімічної зброї про привілеї та імунітети для візитів технічної допомоги.

Допомоги посилює спроможності України для притягнення РФ до відповідальності за застосування небезпечних токсичних хімікатів проти українських військовослужбовців. Про це повідомив у Фейсбуці перший заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга, передає Укрінформ.

«Сьогодні мав честь… представити у Верховній Раді проєкт закону про ратифікацію Додаткової угоди між Україною та Технічним секретаріатом Організації із заборони хімічної зброї про привілеї та імунітети для візитів технічної допомоги. 289 голосів «за» - закон ратифіковано», - написав дипломат.

Фото: Андрій Сибіга / Фейсбук

Сибіга поінформував, що станом на сьогодні від початку 2023 року було зафіксовано 1908 випадків застосування російським агресором боєприпасів, які містять отруйні хімічні речовини, чим Росія порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї.

Читайте також: Росія систематично використовує хімічну зброю для атак на ЗСУ - The Telegraph

«Угода відкриває дорогу для місій Організації в Україну з метою фіксації та збору необхідних доказів для їх подальшого представлення на розгляд держав-учасниць для притягнення Росії до відповідальності. Також ми отримаємо унікальний досвід та кваліфіковані рекомендації від міжнародних експертів щодо шляхів та можливостей реагування на існуючі та потенційні загрози з боку Росії у використанні хімічної зброї, небезпечних токсичних хімікатів», - зазначив Сибіга.

Як повідомляв Стратком ЗСУ, найчастіше окупанти використовують гранати типу К-51, РГР, РГ-В. Усі вони містять небезпечну хімречовину CS, заборонену пунктом 5 статті 1 Конвенції про хімічну зброю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-