Чехія закуповує боєприпаси для України і у «союзників» Росії - ЗМІ

Чехія закуповує боєприпаси для України і у «союзників» Росії - ЗМІ

Укрінформ
Чеська Республіка використовує контакти часів холодної війни, щоб знайти боєприпаси для України, і здійснює закупівлі снарядів у країнах, які вважаються союзниками Москви.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє видання The Wall Street Journal, яке цитує Radio Prague International.

За даними WSJ, Чеська Республіка, яку газета називає «одним із найзавзятіших прихильників України», отримала від різних постачальників з усього світу близько 800 тис. артилерійських снарядів та виявила ще 700 тис. одиниць, які у разі додаткового фінансування можна замовити. Наразі для першого траншу вдалося зібрати 300 тисяч снарядів. При цьому найбільший внесок у фінансування зробила Німеччина.

Приналежність у минулому країни до радянського блоку виявилася несподіваним благом, пише американська газета. Завдяки цьому Чехія успадкувала великі зв'язки своєї збройової промисловості із замовниками по всьому світу і зберегла добрі відносини з багатьма країнами Глобального Півдня, які з радянських часів мають великі запаси зброї і здатні її виробляти.

Видання пише, що хоча Прага замовчує те, звідки надходять боєприпаси, серед постачальників є й деякі держави, які називають себе союзниками Росії. Припускається, що постачання здійснюватимуться через територію Чехії чи третіх країн, щоб виключити будь-який прямий зв'язок між країнами походження зброї та Україною і не наражати їх на гнів Москви.

Читайте також: Боєприпаси, закуплені за чеською ініціативою, можуть надійти Україні у червні

«Конфіденційність відіграє тут ключову роль: ми говоримо і говоритимемо з усіма, незалежно від їхньої лояльності та політичної позиції, за деяким винятком, таким як Північна Корея», – заявив газеті The Wall Street Journal радник з національної безпеки чеського уряду Томаш Пояр.

На думку заступника глави Міноборони Чехії Яна Їреша, чеський проєкт виявив протиріччя між публічними дружніми відносинами деяких урядів до Росії та їхньою готовністю приватно укладати угоди з союзниками України.

Як повідомляв Укрінформ, президент Чехії Петр Павел на полях Мюнхенської безпекової конференції оголосив, що Прага знайшла близько 800 тис. боєприпасів (500 тис. калібру 155 мм та 300 тис. – 122 мм) у третіх країнах, які члени ЄС могли б закупити для України. Цю ініціативу вже підтримали кільканадцять держав.

У лютому міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню під час засідання контактної групи з питань оборони України оголосив про створення коаліції на підтримку протиповітряної оборони України разом із міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.

Франція та Німеччина очолили коаліцію, до якої увійшли 15 країн. Її зусилля будуть спрямовані на зміцнення потенціалу протиповітряної оборони України у війні з Росією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-