ГУР: Росія скуповує та створює Телеграм-канали для розхитування ситуації в Україні

ГУР: Росія скуповує та створює Телеграм-канали для розхитування ситуації в Україні

Укрінформ
У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили, що Росія скуповує та створює нові Телеграм-канали для просування російських наративів і розхитування ситуації в Україні.

Як передає Укрінформ, про це представник ГУР Андрій Юсов наголосив в ефірі проєкту Свобода.Ранок, повідомляє Радіо Свобода.

За словами Юсова, ГУР має списки осіб, яких Москва може залучити до поширення російських наративів і впливу на суспільно-політичну ситуацію в Україні. Часто з такими людьми контактують не напряму, а через посередників, і серед таких людей можуть бути громадські та політичні діячі, лідери суспільної думки.

«Я зараз не можу називати конкретні прізвища. Є списки людей, по яких ворог працює, і є завдання залучати їх для поширення своєї риторики і впливу на суспільно-політичну ситуацію в країні. Це десятки людей, якщо ми говоримо про впливові категорії. Не напряму, тобто це не завжди означає, що до людини звертається хтось із «червоною зіркою». Це може бути вихід на посередників через нейтральні теми. Головне, вкраплення тих наративів, які потрібні ворогу. Ця робота, спроби її, відбуваються як в Україні, так і за кордоном», – зазначив Юсов.

За його словами, для досягнення цілей з просування російських наративів та розхитування ситуації в Україні, здійснюється масова купівля та створення Телеграм-каналів. Також створюються ботоферми, які посилюють російську риторику у соцмережах.

«Зараз буквально в живому часі продовжується активна «закупівля» різноманітних інструментів – починаючи від Телеграм-каналів, сторінок в різноманітних соцмережах, і до виходів на лідерів суспільної думки. Кожного разу, коли ми будемо чути такі наративи, які розхитують зсередини нашу країну, які делегітимізують ухвалення державних рішень – відповідно ми будемо розуміти, на кого ці наративи працюють», – підкреслив Юсов.

Операція, мета якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, з боку Росії отримала назву «Майдан-3». За словами Юсова, практика називати антиукраїнські заходи українськими словами поширена у Росії і бере початок із радянських спецслужб.

Читайте також: Буданов: Росія зараз проводить операцію «Майдан 3», щоб завдати поразки Україні на полі бою в червні

«Таку назву дали в Росії. І це не вперше. Ще радянські спецслужби, потім російські спецслужби гарними українськими або іноземними словами називають відверті антиукраїнські заходи і ксенофобські заходи, як в Україні, так і за кордоном. Так, для них «Майдан» – це загроза, тому вони використовують цю термінологію для того, щоб перевернути з ніг на голову. Якщо ми загадаємо, то багато операцій НКВД проти УПА, ОУН, українського підпілля називались красивими українськими милозвучними словами», – зауважив Юсов.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2023 року Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ прагне посіяти розкол в українському суспільстві, створюючи "хаос" усередині країни, аби усунути президента. Він описав план дезінформації під назвою "Майдан 3".

У Комітеті з питань розвідки при Президентові України заявили, що спецоперація Росії “Майдан 3” досягне власної кульмінації у березні-травні 2024 року.

Фото: Chris Ratcliffe/Bloomberg 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-