Спецоперація Росії «Майдан 3» досягне кульмінації у березні-травні - розвідка

Спецоперація Росії «Майдан 3» досягне кульмінації у березні-травні - розвідка

Укрінформ
Спецоперація Росії “Майдан 3” досягне власної кульмінації у березні-травні 2024 року.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві Комітету з питань розвідки при Президентові України, опублікованій на сайті Головного управління розвідки Міністерства оборони.

"Через два роки після розв’язання Росією повномасштабної загарбницької війни Україна постала перед об’єктивною загрозою існування як держави, як нації, як спільноти вільних та рівноправних людей. В умовах свідомого відволікання світової суспільної уваги від тривалої та кривавої російсько-української війни, керівництво країни-агресора вдалося до реалізації плану спланованих диверсійних дій, інформаційних спецоперацій та відвертих провокацій", - ідеться у заяві.

Як наголошують у розвідці, основні напрями та цілі ворога – зрив української мобілізації, поширення дезінформації про нездатність України здобути перемогу, створення та розповсюдження фейків про “втому від України” серед партнерів і союзників у світі. Глобальна міжнародна ціль росіян – зменшити підтримку України з боку проукраїнської коаліції.

Мета росіян всередині України – деморалізувати населення, посіяти паніку, вбити клин між військовослужбовцями та цивільними, розсварити усіх з усіма, в тому числі представників політичного керівництва країни, громадянського суспільства.

"Російські спецслужби мають великий досвід у сфері ведення гібридних воєн. На інформаційні атаки проти України вони витрачають не менше, ніж на конвенційну війну", - зауважили у розвідці.

Як повідомляв Комітет з питань розвідки, у листопаді минулого року, в рамках спецоперації “Майдан 3” на поширення антиукраїнських настроїв лише на платформі Телеграм Росія витратила майже 250 млн доларів. Натомість загальний бюджет операції склав астрономічні 1,5 млрд доларів. Це – найдорожча “акція” російських спецслужб в історії.

"Спецоперація “Майдан 3” досягне власної кульмінації у березні-травні 2024-го року, протягом найближчих тижнів ворог кине максимум зусиль на розповсюдження деструктивних для світової безпеки наративів і спроб розпалювання конфліктів – як всередині України, так і в інших точках світу, де є дієва підтримка України", - наголосили у розвідці.

Методика кампанії – традиційна для російських спецслужб: поставити під сумнів легітимність прийнятих в Україні після 20 травня владних рішень, поширити панічні настрої, зневіру, штучно протиставити цивільних та військових, посварити нас з нашими союзниками, розповсюдити в суспільстві усілякі “теорії змови”.

“Це відбувається на фоні публічних заяв РФ про створення нових типів надзброї, яка, на думку росіян, мала би забезпечити технічну перевагу РФ над Заходом на найближче десятиріччя. Звідси випливає, що спротив цілям РФ в Україні є небезпечним для світу, а тому РФ буде підштовхувати інші країни до прямого діалогу щодо України без нашої участі”, - підкреслили у розвідці.

Також росіяни через власних агентів впливу в Україні та по всьому світу робитимуть ставку на організацію різноманітних протестних акцій, свідомо дискредитуватимуть процес обміну військовополонених.

"За задумом ворога, на першу половину червня ситуацію в нашій державі вдасться розхитати і тоді, скориставшись ситуацією, Україні буде нанесено військову поразку на Сході, в цьому і є ключова ідея їх операції", - наголосили в комітеті.

Читайте також: Буданов: Росія зараз проводить операцію «Майдан 3», щоб завдати поразки Україні на полі бою в червні

З огляду на вищевказані обставини розвідники звертаються до українського суспільства, до міжнародних партнерів та союзників із закликом посилити спільний опір та всеохопні безпекові заходи, особливо в інформаційному просторі, задля ефективної протидії глобальним загрозам та викликам нової світової гібридної війни, яку проти всього цивілізованого світу веде Російська Федерація та її злочинні союзники

"Нашому суспільству потрібна єдність", - підкреслили розвідники.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2023 року Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ прагне посіяти розкол в українському суспільстві, створюючи "хаос" усередині країни, аби усунути президента. Він описав план дезінформації під назвою "Майдан 3".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-