Втрати у війні з Україною позбавили РФ можливості погрожувати країнам Балтії

Втрати у війні з Україною позбавили РФ можливості погрожувати країнам Балтії

Звіт
Укрінформ
Втрати Росії на полі бою в Україні звели нанівець військову перевагу, яку вона колись мала над країнами-членами НАТО в Балтійському регіоні.

Про це пише в п’ятницю американське спеціалізоване видання Stars and Stripes із посиланням на експертний звіт, передає Укрінформ.

«Росія фактично втратила силові позиції, а також здатність загрожувати своїм сусідам шляхом проєктування своєї військової могутності»,- наводить видання один з експертних висновків.

Читайте також: Єврокомісія прогнозує спад економіки в країнах Балтії

Війна, яку РФ розв’язала проти України, надзвичайно зашкодила її армії й тепер ставить під сумнів здатність Кремля утримувати значні сили на західному фланзі, на кордоні з країнами НАТО. У дослідженні стверджується, що стратегічна мета Москви перетворити Калінінградську область на плацдарм для домінування в центральній частині Балтійського регіону «фактично була скасована».

Водночас, можливість України поставити під удар російську військову інфраструктуру в районі Криму виявила слабкі сторони систем берегової оборони РФ. Ці ж вразливості російських сил мають місце вздовж балтійського узбережжя.

Читайте також: Малюк: Кримський міст приречений, далі буде багато сюрпризів

Крім того, були виснажені військові частини та з’єднання РФ, які вона утримувала раніше у західних регіонах, оскільки вони були переміщені на поле бою в Україну. Тож, якими б не були результати війни в Україні, Росія не зможе відновити військову перевагу на Балтійському театрі воєнних дій і навіть встановити приблизний баланс сил з НАТО, зазначається у звіті.

"Москва, очевидно, буде змушена покладатися на свої ракети дальнього радіуса дії та заяви про свій ядерний потенціал, щоби якось компенсувати свою військову вагу в регіоні. Росії також буде необхідно зберігати розташування власних сил уздовж кордону з Україною у довгостроковій перспективі", - зауважується в публікації.

Читайте також: У Норвегії розглядають можливість закриття КПП на кордоні з Росією

Як повідомлялося, впродовж багатьох років регіон Балтії був центром уваги НАТО, яке зміцнило свої позиції в регіоні на тлі посиленої військової присутності РФ вздовж кордону. Після першого вторгнення РФ в Україну в 2014 році розстановка сил НАТО в цьому регіоні суттєво змінилася. Ще більші зміни сталися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-