Україна в ОБСЄ: Росія зруйнувала і пошкодила понад 130 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури

Україна в ОБСЄ: Росія зруйнувала і пошкодила понад 130 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури

Укрінформ
Росія зруйнувала та пошкодила понад 130 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури в Україні, серед них - понад 104 тис. житлових будинків.

Як передає Укрінформ, про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

"Навіть за найскромнішими підрахунками, Росія зруйнувала або пошкодила понад 130 тис. об’єктів цивільної інфраструктури в Україні. Це – 104 004 житлових будинки, 2 805 освітніх і 622 медичних закладів, 495 культурних та 151 культова споруда, а також 5 320 мереж водо- та електропостачання", - повідомив він.

При цьому напередодні зимового сезону Росія знову посилила свої атаки на енергетичну інфраструктуру. Ще однією з пріоритетних цілей РФ залишається українська портова інфраструктура.

"Також російські окупанти пошкодили 1 702 об'єкти культурної спадщини та культурної інфраструктури України, в тому числі 601 бібліотеку та 99 музеїв і галерей", - поінформував Цимбалюк.

Читайте також: Росіяни від початку війни зруйнували в Україні 190 медзакладів та 1449 пошкодили

Крім того, на сьогодні зафіксовано понад 2 500 випадків екологічної шкоди, завданої агресивною війною РФ, ведеться розслідування 252 випадків екологічних воєнних злочинів. Збитки у сфері довкілля від російської війни перевищили 55,6 млрд євро.

"Кожен цент має бути і буде повернутий Росією через створення міжнародного компенсаційного механізму та конфіскацію російських державних активів. Ми вдячні нашим партнерам за системну роботу в цьому напрямку. Однак є те, що ніколи не можна повернути. Це – людські життя. На сьогоднішній день Росія вбила 11 393 цивільні особи, у тому числі 510 дітей, поранень зазнали 17 464 особи, включаючи 1 141 дитину. Звичайно, реальні цифри набагато вищі", - заявив очільник місії України в ОБСЄ.

Читайте також: Вандалізм і мародерство: війна Росії проти культурної спадщини України

Він наголосив на тому, що Росія здійснює "чисту політику колонізації" та "звільняє" Україну від усього живого.

"Крім того, під час останнього засідання Постійної ради російський посол був ще більш відвертим і вимагав поважати інтереси тих, хто "бореться за свій цивілізаційний простір". Це звучить як відтворення концепції експансіонізму з сумнозвісного минулого Європи, коли інший тоталітарний режим намагався отримати "життєвий простір" в Україні", - заявив Цимбалюк.

Український посол також підкреслив, що "вільний світ не може дозволити Росії заморозити триваючу агресію та перетворити її на окопну війну". "Продовження поставок зброї та боєприпасів призведе до подальших змін на місцях. Росія це дуже добре розуміє. І це чітко пояснює її дипломатичну тактику", - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, унаслідок повномасштабного вторгнення Росії постраждало 8,6% загальної площі житлового фонду України. Сума прямих збитків - понад 54 млрд доларів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-