Хорватські прокурори поділилися з українськими досвідом розслідування воєнних злочинів

Хорватські прокурори поділилися з українськими досвідом розслідування воєнних злочинів

Фото
Укрінформ
У столиці Хорватії Загребі відбувся дводенний тренінг для українських слідчих і прокурорів, під час якого вони переймали від хорватських колег досвід розслідування воєнних злочинів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє у Телеграмі Офіс генпрокурора.

Генпрокурор Андрій Костін подякував за таку можливість міністру юстиції та прем’єр-міністру Хорватії.

“Знання та практики хорватської сторони надзвичайно актуальні для нас через схожість історичних обставин та, на жаль, специфіку злочинів, що були вчинені. Дякуємо групі ACA за те, що зробили цю навчальну поїздку можливою”, - зауважив Костін.

За його словами, Хорватія має чималий досвід у сфері розслідування та судового переслідування воєнних злочинів. Тому цей тренінг, у першу чергу, є практичним майстер-класом.

Читайте також: В Гаазі запрацює Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України

”У центрі уваги - практичні питання: збір та збереження доказів, спеціалізація підрозділів, розслідування злочинів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, притягнення до відповідальності командування, експертизи, електронне документування, а також досвід розслідування підриву греблі ГЕС “Перуча” у 1993”, - зазначив генпрокурор.

У тренінгу взяли участь 30 представників українських інституцій кримінальної юстиції: слідчі Служби безпеки України і Національної поліції та прокурори, які спеціалізуються на воєнних злочинах; прокурори ювенального напрямку, екологічної прокуратури, Координаційного центру підтримки потерпілих та свідків.

Зазначається, що у грудні минулого року команда Офісу генпрокурора вже брала участь у подібному навчальному візиті, присвяченому моделі підтримки потерпілих та свідків, орієнтованій на потреби постраждалих. Ці знання допомогли у розробці концепції Координаційного центру підтримки потерпілих та свідків, який вже розпочав свою роботу.

Читайте також: Злочини РФ в Україні: представниця Держдепу розповіла, яким чином МКС охопить десятки тисяч справ

Крім того, прокурори відвідали місто Вуковар, яке стало символом боротьби Хорватії за незалежність в 90-х роках минулого сторіччя. Свого часу це місто було так само в фокусі уваги світової спільноти як нині українські Буча, Ірпінь чи Маріуполь.

Як зауважили в ОГП, досвід та методики розслідування жахливих воєнних злочинів, які були скоєні на території Хорватії, є безцінними для пошуку і покарання винних у війні, яку розв'язала РФ в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, парламент Хорватії ухвалив декларацію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Фото: Офіс генпрокурора

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-