США підготували кримінальні справи для росіян за воєнні злочини проти американців

США підготували кримінальні справи для росіян за воєнні злочини проти американців

Укрінформ
Міністерство юстиції США може вже незабаром офіційно оголосити про порушення кримінальних справ проти росіян через воєнні злочини, які вони вчинили проти американських громадян під час війни в Україні.

Про це розповів в ексклюзивному коментарі Укрінформу в Вашингтоні радник Генпрокурора США з питань відповідальності за воєнні злочини Елай Розенбаум.

«Отже, це включає воєнні злочини, скоєні проти американських громадян, скажімо, Росією в Україні. Встановлені випадки, де ми вважаємо, що це мало місце, і ми їх розслідуємо»,- зауважив представник Мін’юсту.

Читайте також: Правоохоронні органи США вивчають питання руйнації греблі в Каховці – представник Мін’юсту

Він підкреслив, що в розслідуванні вже досягнуто прогресу, і навіть встановлені підозрювані.

«Тож я думаю, якщо наші розслідування триватимуть в такому руслі й далі, особливо, з підтримкою Генпрокуратури України та інших українських правоохоронних органів, ми можемо порушити деякі кримінальні справи в не надто далекому майбутньому»,- зазначив Розенбаум.

Читайте також: Євросоюз закликав ООН забезпечити повну відповідальність за воєнні злочини Росії в Україні

У цьому контексті він нагадав, що в січні президент Байден підписав закон, який розширив юрисдикцію Сполучених Штатів щодо воєнних злочинів на будь-якого воєнного злочинця, який прибуде на американську територію.

«Якщо відверто, то ми разом із колегами з Держдепартаменту та інших місць працювали понад десять років, щоби отримати таке законодавство, ухвалене Конгресом, і воно завжди пробуксовувало»,- зазначив Розенбаум.

Читайте також: Злочини РФ в Україні: представниця Держдепу розповіла, яким чином МКС охопить десятки тисяч справ

Він також підкреслив, що Конгрес без зволікань прийняв законопроєкт після виступу Президента Зеленського, у якому той підкреслив необхідність і користь такого кроку. Розенбаум пояснив, що суть закону полягає в тому, що коли війна закінчиться після перемоги України, з Росії в певний момент відновиться туризм і навіть імміграція.

«Тож кожен, хто був причетний до воєнних злочинів, якщо приїде до США, ми матимемо юрисдикцію на затримання. І зараз ми закладаємо основу, намагаємося дізнатися якомога більше про тих, хто вчиняє ці злочини»,- пояснив представник Мін’юсту.

Читайте також: В Гаазі запрацює Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України

Як повідомлялося, генпрокурор США Меррік Гарленд під час візиту до Києва в червні 2022 року заявив, що воєнним злочинцям не буде де сховатися. За його словами, США разом з Україною й іншими країнами зроблять усе, щоби притягнути причетних до воєнних злочинів до відповідальності.

Фото: EFE/Jim Lo Scalzo

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-