Зеленський: Повертаємося з новими оборонними пакетами - Україна стає сильнішою

Зеленський: Повертаємося з новими оборонними пакетами - Україна стає сильнішою

Звернення
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський повертається в Україну з новими пакетами оборонної допомоги.

Про це він заявив під час вечірнього відеозвернення, передає Укрінформ.

“Три довгих дні – і наші воїни, наша держава стають сильнішими. Значно сильнішими. Повертаємось додому з новими оборонними пакетами. Більше нової, більше потужної зброї для фронту. Більше захисту для наших людей. Більше політичної підтримки”, - наголосив Зеленський.

Він зазначив, що переговори в Італії з Прем'єр-міністром Джорджею Мелоні та зустріч з Президентом Серджо Маттареллою - доволі обнадійливі.

Також Зеленський зауважив, що зустріч у Німеччині Президентом Штайнмаєром та з Канцлером Олофом Шольцом - особливо змістовні для нашої оборони.

У Франції глава держави зустрівся з Президентом Макроном.

“Тривалі, корисні переговори. Є новий військовий пакет. Потужний. Нові політичні домовленості”, - підкреслив він.

У Великій Британії Зеленський зустрівся із Премʼєр-міністром Ріші Сунаком.

“Оборона й дуже важливе британське лідерство у військових коаліціях.

Перед міжнародними заходами, що заплановані на найближчий час, скоординували наші позиції: перед G7, самітом у Вільнюсі”, - сказав Президент.

Він зазначив, що на всіх зустрічах обговорювали запропоновану українською стороною формулу миру, і тепер є більше готовності партнерів іти за українською формулою. За його словами, є більше підтримки для нашого вступу в ЄС, більше розуміння, що вступ України в НАТО буде, він неминучий.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у понеділок перебуває з візитом у Великій Британії, напередодні він відвідав Францію та Німеччину, 13 травня – Італію.

Укрінформ наводить повний текст звернення Глави держави до українців.

Бажаю здоровʼя, шановні українці!

Три довгих дні, – і наші воїни, наша держава стають сильнішими. Я впевнений - значно сильнішими.

Повертаємося додому з новими оборонними пакетами: більше нової, більше потужної зброї для фронту, більше захисту для наших людей. Більше політичної підтримки.

Італія – хороші переговори з Джорджею, пані Премʼєр-міністром. Зустріч із понтифіком, доволі обнадійлива. Зустріч із Президентом Італії.

Німеччина – пан Президент Штайнмаєр, зустріч із паном канцлером Олафом Шольцом – особливо змістовно для нашої оборони. 

Окрім Берліна, відвідали також Аахен. Був на військовій базі, оглянув «Леопарди», оглянув «Мардери», подякував нашим воїнам, які тренуються на німецькій техніці.

Від імені й на честь українського народу отримали в Аахені вагому європейську відзнаку імені Карла Великого. Вперше у залі, де вшановують лауреатів, звучала українська мова – у промові. Українська буде однією з офіційних мов Європейського Союзу, я впевнений у цьому.

Франція – зустріч із паном Президентом Макроном, тривалі, корисні переговори. Є новий військовий пакет. Потужний. Є нові політичні домовленості.

Велика Британія – зустріч із Ріші, паном Премʼєр-міністром Сунаком. Оборона й дуже важливе британське лідерство у військових коаліціях. 

Перед міжнародними заходами, що заплановані на найближчий час, скоординували наші позиції: перед G7, самітом у Вільнюсі.

На всіх зустрічах обговорювали нашу формулу миру, і тепер є більше готовності партнерів іти за українською формулою. Є більше підтримки для нашого вступу в ЄС, більше розуміння, що вступ України в НАТО буде, він неминучий.

Дякую Італії за допомогу в захисті життя наших людей – від захисту неба до підготовки повноцінної відбудови України після бойових дій.

Дякую Німеччині за найбільший оборонний пакет – 2 мільярди 700 мільйонів євро. Системи ППО «Айріс» різних модифікацій, ракети до них - багато, гармати, снаряди, бронетехніка…

Окрім того, Німеччина підтримає нашу країну довгостроково – є для цього 11 мільярдів євро, суто на оборону. Плюс Німеччина бере участь у Європейському фонді миру, який посилює наш захист.

Дякую Франції за нові можливості для наших воїнів у протидії російському терору, і зараз іще не час говорити про деталі. Дякую за додаткову техніку, за додаткову бронетехніку. За допомогу в консолідації партнерів.

Дякую Британії за домовленість про навчання наших пілотів. Створюємо коаліцію для тренування пілотів на сучасних західних літаках. Британія – так, Польща – так, і я впевнений: підключиться Франція, інші партнери. Ми продовжуємо працювати й над коаліцією винищувачів, рухаємось активно. Звичайно, дякую Британії за long-range можливості для наших воїнів, за далекобійність.

Отже, головні результати за ці дні – нова зброя для України, шана до українців, нашу перемогу вдалося зробити ближчою.

І ми ще додамо підтримки! Я знаю це. Я вірю в це.

Слава всім, хто в бою заради нашої держави! Слава всім, хто допомагає! Слава всім, хто тренує наших бійців!

Слава Україні!

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-