У Бундестазі кажуть, що збільшення військової допомоги Україні наближає кінець війни

У Бундестазі кажуть, що збільшення військової допомоги Україні наближає кінець війни

Укрінформ
Посилення обороноздатності України за рахунок найсучаснішої зброї зміцнює переговорні позиції нашої держави та наближає завершення війни.

Про це в перебігу парламентської дискусії заявили депутати Бундестагу ФРН Міхаель Рот і Юрген Тріттін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Міхаель Рот від Соціал-демократичної партії зазначив, що належить до покоління, яке виросло під гаслом «Створити мир без зброї», але зараз належить до багатьох тих, хто каже: «Створити мир за допомогою зброї».

Він назвав 25 січня «добрим днем» для людей в Україні, які 11 місяців воюють за свою свободу, а також суверенітет і територіальну цілісність своєї держави. Це також добрий день для єдності альянсу, до якого належать Європа, НАТО та багато держав, які 11 місяців стоять на боці України, всіляко підтримуючи її. «Водночас це поганий день для російського режиму, для російського націоналізму, російського імперіалізму, які занурили Європу, а не лише Україну, у страх і ненависть», - заявив політик.

За його словами йдеться не лише про те, щоб допомогти українцям захиститися, а й про звільнення захоплених росією територій. Якщо росію не зупинити зараз, у Європі вибухне війна, жертвами якої стануть інші країни, наприклад, Молдова. Рот наголосив: тільки коли путін програватиме, він буде готовий до справжніх серйозних переговорів. Тож лише із сильної у військовому плані позиції Україна може завершити цю війну.

Читайте також: Польський генерал: Німеччина у змозі передати Україні танки через місяць, а не три

«Тому перемога України, відновлення її суверенітету – це не лише акт солідарності з нашим сусідом і партнерам, це відповідає європейським і нашим національним інтересам... Більше зброї наблизить нам мир», - переконаний соціал-демократ, який ще рік тому категорично відкидав саму ідею надання Україні будь-яких озброєнь.

Рот додав, що політики повинні постійно роз’яснювати ситуацію населенню ФРН, яке переживає чимало страхів і побоювань через допомогу Берліна українцям у війні.

Своєю чергою представник «Зелених» Юрген Тріттін висловив думку, що без танків Україна не зможе зупинити росіян, але пересічні німці побоюються ескалації та втягування ФРН у війну.

Загроза ескалації є у кожній війні, визнав депутат. При цьому він переконаний, що найкращим захистом проти ескалації є єдність у лавах НАТО та допомога Україні.

Читайте також: Зеленський — про танки Leopard: Кількість і терміни поставок мають важливу роль

«Для України ця допомога є екзистенційною… Ми цілком серйозно хочемо запобігти захопленню України росією. Це в наших власних інтересах: той, хто вважає, що кордони в Європі можуть бути змінені за допомогою сили, той загрожує безпеці та миру також у Німеччині», - підкреслив Тріттін.

Дискусія в німецькому парламенті була ініційована консервативною опозицією, аби спонукати уряд надати Україні танки. Однак за кілька годин до цього канцлер Шольц оголосив таке рішення. Таким чином виступи депутатів були спрямовані або на підтримку позиції глави уряду, або на запеклу критику влади.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-