Для пришвидшення постачання зброї Україні треба збільшити виробництво на Заході — прем’єр Литви

Для пришвидшення постачання зброї Україні треба збільшити виробництво на Заході — прем’єр Литви

Укрінформ
Проблема із пришвидшенням постачання зброї в Україну – «прагматична» та «дуже реальна», оскільки кількість наявного озброєння обмежена.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила прем’єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте.

«Проблема дуже прагматична, я б сказала, і вона дуже реальна, на жаль. Досить багато країн протягом багатьох років не приділяли значної уваги своїм власним оборонним системам. І виробничі потужності, за винятком Сполучених Штатів, ще недостатньо розвинені, на відміну від того, який попит зараз існує для України, а також для оборони інших країн», – зазначила Шимоніте.

Глава уряду Литви уточнила, що «кількість військового обладнання, яким володіють партнери України, не є необмеженою, а потенціал виробництва ще не розширений. Проблема залишається актуальною, незважаючи на те, що Україна використовує надане їй озброєння, яке має дуже високий рівень ефективності».

Читайте також: Резніков вдячний США за новий пакет військової допомоги: Держава-терорист буде переможена

Вона визнала, що затримка з постачанням зброї з боку Заходу на початку війни виявилася великою проблемою.

«Багато країн відмовлялися надавати летальну зброю, хоча з часом її почали надавати все більше», – нагадала прем’єр Литви.

«Існує також ця дивна дискусія щодо оборонної та наступальної зброї: чи слід надсилати наступальну зброю країні, яка захищається? На жаль, ви втратили стільки життів в той час, як точилася ця дискусія», – додала Шимоніте.

За її словами, наразі тривають обговорення на міжнародному рівні щодо розширення виробництва зброї та боєприпасів для того, аби бути готовими до нових викликів.

Читайте також: Литва надає Україні до €700 мільйонів допомоги

«Раніше виробники роками не були впевнені, чи варто розширюватися та чи буде це забезпечено державними гарантіями. Зараз попит є, але розширення виробництва зброї – процес тривалий, – визнала Шимоніте. – Тому зараз ми платимо дуже високу ціну за помилки, які були зроблені в минулому, в тому числі в газовій, енергетичній політиці, і проблема в тому, що українці платять найвищу ціну».

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що лише збільшення військової допомоги Україні від Альянсу допоможе досягти політичного рішення для завершення російської агресивної війни проти України, яке було би прийнятним для України та для НАТО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-