Резніков закликає учасників «Рамштайну» допомогти покарати російських воєнних злочинців

Резніков закликає учасників «Рамштайну» допомогти покарати російських воєнних злочинців

Укрінформ
Міністр оборони Олексій Резніков ініціює звернення через Міністерство закордонних справ до країн-учасниць Ukraine Defence Contact Group (формат "Рамштайн") з проханням делегувати в Україну експертів з військової юстиції, фахівців із протидії воєнним злочинам.

Як передає Укрінформ, про це міністр повідомив у Фейсбуці.

Він наголосив, що відповідальність росіян за воєнні злочини буде невідворотною.

Резніков нагадав, що Сили оборони України оприлюднили 12 серпня спільну заяву, щоб привернути увагу світу до становища українських військовополонених, в першу чергу – захисників і захисниць Маріуполя, над якими російська влада чинить розправу у порушення усіх законів, правил і звичаїв ведення війни.

Як підкреслив очільник Міноборони, "жорстоке масове вбивство російськими окупантами українських військовополонених в Оленівці вкотре проявило злочинну сутність і нелюдську природу всього, що намагається принести кремль на нашу землю. І від чого ми захищаємо не тільки Україну, а весь вільний світ".

"Не маю жодних сумнівів, що після перемоги України у цій війні ми в той чи інший спосіб "наздоженемо" кожного з причетних до варварських вбивств і знущань. Представники Сил оборони України неодноразово і дуже чітко висловлювались з цього приводу. Раніше чи пізніше, але це станеться", - зауважив він.

Читайте також: Брінк – про воєнні злочини рф: США продовжать експертну підтримку та допомогу в розслідуванні

Водночас, заявив Резніков, відповідь має бути не лише принциповою, але й системною. Важливою складовою протидії воєнним злочинам має стати демонстрація, що покарання буде невідворотнім і не обмеженим в часі.

У першу чергу, зауважив міністр, це стосується не рядових виконавців, а осіб, які віддають накази, заохочують чи виправдовують злочини. Відповідальність тих, хто сіє брехню та ненависть, також ніхто не скасовував. Практики Нюрнберга у цьому плані дуже помічні.

За словами міністра оборони, "щоб це стало реальністю, крім всього іншого, ми повинні з холодною головою запропонувати систему правових заходів реагування на воєнні злочини під час війни, якої Європа не бачила вже 80 років. І яка містить елементи, що можуть не повною мірою бути охоплені чинними нормами права".

Як зазначив Резніков, навмисно вчинивши масове вбивство в Оленівці, російська федерація свідомо порушила:

- IV Конвенцію про закони і звичаї війни на суходолі та додаток до неї;

- Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими;

- Конвенцію ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Даний злочин, окрім реакції таких інституцій як Міжнародний кримінальний суд, Міжнародний суд ООН та ЄСПЛ, потребує рішучої реакції ООН, переконаний Резніков, оскільки йдеться про свідоме нехтування визнаними міжнародно-правовими звичаями, до яких за резолюцією Радбезу ООН від 1993 року відносяться усі Женевські конвенції. Саме ООН має примусити росію допустити представників Червоного Хреста до українських військовополонених в Оленівці.

Також, на переконання міністра, притягнення злочинців до відповідальності має стати частиною спільних зусиль міжнародної коаліції, яка протидіє російській агресії.

Саме тому він ініціює звернення через МЗС України до країн-учасниць Ukraine Defence Contact Group (відома в Україні як формат "Рамштайн") з проханням делегувати експертів з військової юстиції, фахівців з протидії воєнним злочинам.

Читайте також: Відповідальні за воєнні злочини рф в Україні мають бути покарані – Рау

Мета ініціативи – утворити міжнародні групи, які допомагатимуть з роботою по конкретних кейсах російських воєнних злочинів в Україні, а також аналізуватимуть практичні аспекти покарання за воєнні злочини, вчинені під час війни, що містить багато гібридних елементів.

"Координація у сфері покарання російських злочинців може стати важливим доповненням роботи з надання допомоги зброєю, у чому "Рамштайн" завдяки лідерству великого друга України і мого друга – міністра оборони США Ллойда Остіна ІІІ вже продемонстрував видатні результати", - зауважив Резніков.

Так само, підкреслив міністр, він уже звернувся через МЗС до президента Європейського суду з прав людини Роберта Спано щодо необхідності інтерпретації статей 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод з урахуванням сучасних умов та обставин жахливих злочинів російської федерації проти українських військовополонених, зокрема у контексті розгляду конкретної справи українських військовополонених, рішення за яким може стати дороговказом під час розгляду інших справ.

"росія отримує відсіч на полі бою, в інформаційній, економічній, енергетичній сферах. Юридичний фронт має послати кремлю та усім причетним до агресії проти України чіткий сигнал, що вислизнути чи сховатися не вийде. Єдиний шанс на порятунок хоч якоїсь перспективи для відповідних осіб у росії – негайно припинити участь у злочинній агресії і конкретними діями пом’якшити наслідки. Не варто зволікати", - підкреслив Резніков і додав: "Адже після чергового звірячого вчинку російських окупантів чи після публічної наруги над нашими воїнами на кшталт "суду", який замислили вчинити у Маріуполі, зменшуються шанси відмежуватися від цього варварства і збільшуються ризики брати на себе всю повноту відповідальності".

Читайте також: Місія ООН вражена відео з катуванням українського військового

Як повідомляв Укрінформ, у Копенгагені відбулася Конференція північноєвропейських союзників з підтримки України на рівні міністрів оборони. Делегації були представлені главами оборонних відомств, заступниками міністрів або іншими високопосадовцями.

У конференції взяли участь представники 26 країн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-