Брінк – про воєнні злочини рф: США продовжать експертну підтримку та допомогу в розслідуванні

Брінк – про воєнні злочини рф: США продовжать експертну підтримку та допомогу в розслідуванні

Фото
Укрінформ
Генеральний прокурор Андрій Костін та посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк обговорили продовження співпраці щодо притягнення до відповідальності за воєнні злочини, підтримки антикорупційних зусиль і реформ правосуддя.

Як передає Укрінформ, про це дипломат повідомила у Твіттері.

"Обговорила із генпрокурором Костіним продовження співпраці з Офісом генерального прокурора щодо притягнення до відповідальності за воєнні злочини, підтримки антикорупційних зусиль і реформ правосуддя для підтримки верховенства права, важливого для демократичного та процвітаючого майбутнього України”, - зазначила Брінк.

Як повідомили в ОГП, посол позитивно оцінила призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“Україна повинна перемогти в обох війнах: зовнішній - проти країни-агресора, і внутрішній - проти корупції. Моя позиція як генерального прокурора та громадянина - кожен з нас знаходиться на передовій і повинен працювати для перемоги. Зі свого боку я готовий надавати усю необхідну підтримку антикорупційним органам”, - наголосив Костін.

Окремо сторони зупинилися на обговоренні важливості ефективного розслідування злочинів агресії та воєнних злочинів рф в Україні. Генпрокурор зауважив, що підтримка міжнародних експертів та досвідчених фахівців є дуже важливою для відновлення справедливості – основного запиту суспільства.

Читайте також: Відповідальні за воєнні злочини рф в Україні мають бути покарані – Рау

“Ефективна координація з боку прокуратури є ключовою як для активізації роботи правоохоронної системи, так і для проєктів міжнародної партнерської підтримки. Ми працюємо над посиленням цієї ролі органів прокуратури, адже наша головна мета – результат у розслідуванні воєнних злочинів, якого вимагають українці”, – підкреслив він.

Брінк зауважила, що партнери готові і надалі надавати свою допомогу для завершення процесу трансформації прокуратури та задоволення запиту суспільства на справедливість, в тому числі щодо воєнних злочинів. Вона також додала, що США продовжать експертну підтримку та допомогу у розслідуванні жахливих злочинів, скоєних російськими військовослужбовцями.

Читайте також: Прем’єр Естонії про теракт в Оленівці: Не має бути безкарності за воєнні злочини

Костін зауважив, що однією з важливих ініціатив є прийняття комплексної стратегії кримінального правосуддя. Генпрокурор також поділився баченням щодо діджиталізації прокуратури: “Запровадження електронної системи кримінального провадження допоможе спростити, прискорити та систематизувати роботу правоохоронних органів, зокрема щодо воєнних злочинів”.

Сторони погодилися продовжувати тісну співпрацю задля побудови сильної, незалежної, відкритої прокуратури як інституції, роль якої є ключовою в координації системи кримінальної юстиції.

Як повідомляв Укрінформ, 1 серпня Генпрокурор Андрій Костін провів зустріч із послами країн G7 та представництвом ЄС в Україні, під час якої йшлося про роботу органів прокуратури в умовах воєнного стану, поглиблення співпраці та посилення міжнародної експертної допомоги.

Фото: ОГП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-