Україна у разі потреби здатна мобілізувати до 2,5 мільйона осіб – Данілов

Україна у разі потреби здатна мобілізувати до 2,5 мільйона осіб – Данілов

Укрінформ
Якщо Росія наважиться на нове масштабне вторгнення в Україну, наша країна здатна мобілізувати до 2,5 млн осіб.

Про це в інтерв'ю AP повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов, передає Укрінформ.

"Вони зіткнуться з відповіддю нашого суспільства, наших громадян, наших військових. Ми можемо закликати до зброї від 2 до 2,5 мільйона людей", – розповів він.

За словами Данілова, в Україні також є сотні тисяч ветеранів із бойовим досвідом у боротьбі з проросійськими бойовиками на Сході та мільйон мешканців країни, які мають дозвіл на полювання та власну зброю.

Читайте також: Добровольцям тероборони дозволили застосовувати стрілецьку зброю - Рада ухвалила закон

При цьому Данілов переконаний, що наразі цього робити немає потреби. За його словами, українська влада "не може допустити паніки", натомість повинна "контролювати економічну ситуацію", поки "ЗМІ постійно говорять, що війна почнеться завтра".

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня в Україні набув чинності закон «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

Читайте також: В Україні створені майже 150 батальйонів тероборони

Цим законом визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, а також встановлено порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору.

Відповідно до закону, у кожній зоні тероборони та у кожному місті, чисельність населення якого перевищує 900 тисяч жителів, мають бути створені бригади тероборони; у кожному районі територіальної оборони та у кожному адміністративному центрі області мають бути створені батальйони тероборони; у зонах територіальної оборони, чисельність населення яких перевищує 2,4 млн жителів, мають бути створені додаткові військові частини (підрозділи) тероборони.

У складі Сил ТрО: 25 бригад, 150 батальйонів, 10 тисяч осіб за штатом мирного часу та 130 тис в особливий період.

Читайте також: Заступники міністрів, мільйонери і матері: хто хоче вступити до тероборони Києва

Основу добровольчих формувань територіальних громад складатимуть українці, які служили в ЗСУ чи правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. Для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний добір, підписати контракт добровольця територіальної оборони.

Сили територіальної оборони ЗСУ з 1 січня 2022 року очолює Командувач генерал Юрій Галушкін.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-