Заступники міністрів, мільйонери і матері: хто хоче вступити до тероборони Києва

Заступники міністрів, мільйонери і матері: хто хоче вступити до тероборони Києва

Укрінформ
Кількість бажаючих вступити до лав тероборони в Києві зросла в рази: телефонують від заступників міністра, мільйонерів і до багатодітних матерів.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йшлося під час публічного обговорення на тему: "Тероборона останньої надії. Як записатися до нових сил самооборони - і на що вони здатні?".

Заступник директора з оборонних питань Департаменту муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербіна, зокрема, повідомив, що кількість бажаючих щодня стрімко зростає.

«Зараз кожен день понад 50 звернень на гарячу лінію людей, які бажають стати резервістами територіальної оборони. Місяць тому було 10, півроку тому – один-два, не більше, зараз телефон не виключаєтеся упродовж дня. Дзвонять люди різні – від заступників міністра, мільйонерів і до матерів, у яких троє дітей. Люди пішли в тероборону, але цього поки що недостатньо», - повідомив Щербіна.

Він зазначив, що на сьогодні в столиці сформовані бригади територіальної оборони, є 10 батальйонів, призначені комбати в цих батальйонах, у кожному районі виділені місця, куди кияни можуть прийти і записатись в територіальну оборону.

«Процес йде, але потрібно, щоб кожен патріот не чекав на дивані, коли його запросять, а сам приходив», - закликав Щербіна.

Своєю чергою військовий експерт Олександр Білецький відзначив, що велика кількість цивільного населення має знати, що робити в кризових ситуаціях, адже йдеться не лише про територіальну оборону. Він повідомив, що наразі готуються інформаційні матеріали для мерів та інших представників місцевої влади.

«Ми будемо для Асоціації міст України готувати спеціальний бріф, тому що оборона кожного мегаполіса починається за 600 км від його кордонів. Це означає, що Харків, Київ - у зоні колосального ризику. Є велика кількість цивільних питань, і влада повинна знати, що робити», - зазначив Білецький.

Зокрема, йдеться про обізнаність місцевої влади про план дій в різних ситуаціях: що робити музеям, щоб не розграбували, чи у разі відключення критичної інфраструктури, коли не буде світла і води, що робити з вивозом сміття, де ховати трупи, що робити, якщо не працює каналізація тощо.

Читайте також: У Києві до тероборони вже записались близько 600 резервістів

Він також наголосив на важливості донесення людям інформації про важливість їх об’єднання з метою виживання.

«Основне питання для населення для виживання – це об’єднуватись в межах будинку, району, навіть для побутових речей, для запобігання мародерству, для приготування їжі тощо», - підкреслив експерт, додавши, що сьогодні на перше місце виходить важливість комунікації влади з цивільним населенням.

Білецький також підкреслив, що влада повинна зараз працювати на випередження, особливо в інформаційній складовій.

Учасники заходу вкотре нагадали, що на сьогодні працює безліч інформайних ресурсів, де чітко прописано як стати резервістом, тож, кожен може отримати інформацію в інтернеті або ж на гарячих лініях підрозділів тероборони. Участь в силах тероборони дозволить захищати свій дім як від ворога, так і від мародерів.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня в Україні набув чинності закон «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

Цим законом визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, а також встановлено порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору.

Відповідно до закону, у кожній зоні тероборони та у кожному місті, чисельність населення якого перевищує 900 тисяч жителів, мають бути створені бригади тероборони; у кожному районі територіальної оборони та у кожному адміністративному центрі області мають бути створені батальйони тероборони; у зонах територіальної оборони, чисельність населення яких перевищує 2,4 млн жителів, мають бути створені додаткові військові частини (підрозділи) тероборони.

У складі Сил ТрО: 25 бригад, 150 батальйонів, 10 тисяч осіб за штатом мирного часу та 130 тис. - в особливий період.

Основу добровольчих формувань територіальних громад складатимуть українці, які служили в ЗСУ чи правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. Для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний добір, підписати контракт добровольця територіальної оборони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-