ОБСЄ зафіксувала, як в ОРДЛО заманюють в «армію» російськими паспортами

ОБСЄ зафіксувала, як в ОРДЛО заманюють в «армію» російськими паспортами

Укрінформ
СММ ОБСЄ зафіксувала, як в ОРДЛО агітують людей вступати у лави російських збройних формувань, обіцяючи грошову винагороду та допомогу в отриманні російських паспортів.

Як передає Укрінформ, про це заявив Постійний представник при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 24 червня.

"Місія також помітила різні плакати, які запрошують чоловіків і жінок приєднатися до російських збройних формувань, обіцяючи грошову винагороду та допомогу в отриманні російських паспортів. Ми вдячні СММ за відповідь на наші заклики перевірити повідомлення про призов місцевих жителів до російських окупаційних військ", - зазначив він.

Читайте також: Російська паспортизація в ОРДЛО порушує «Мінськ» - Зеленський

З огляду на це український посол нагадав російській стороні, що примусовий військовий призов на окупованих територіях "є прямим порушенням міжнародного гуманітарного права".

"Ми закликаємо російську сторону припинити використовувати місцеве населення як заручників. Цивільні громадяни повинні мати можливість вільно пересуватися, у тому числі через лінію зіткнення, але не повинні призиватися до російських збройних формувань або відправлятися за ґрати до незаконних тюрем за відмову це робити", - заявив очільник української місії в ОБСЄ.

Він також вкотре закликав російську сторону відкрити усі КПВВ на лінії зіткненні, у т.ч. нові у Золотому та Щасті.

Читайте також: Мешканцям ОРДЛО видали понад 580 тисяч російських паспортів – Денісова

Як повідомляв Укрінформ, раніше Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ ОБСЄ) підтвердила запровадження в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) низки російських норм та законів, що є черговим свідченням окупації Росією цих українських територій.

Також Місія ОБСЄ підтверджувала рішення окупаційних адміністрацій у Донецьку та Луганську встановити російську як єдину “офіційну” мову, а також введення російської валюти в ОРДЛО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-