ОБСЄ зафіксувала понад 340 військових, що потрапили на Донбас через пункти пропуску РФ

ОБСЄ зафіксувала понад 340 військових, що потрапили на Донбас через пункти пропуску РФ

Укрінформ
Від 17 вересня 2019-го до 28 січня 2020 року через російські пункти пропуску "Гуково" і "Донецьк", де присутні спостерігачі ОБСЄ, на окуповану територію Донбасу пройшла 341 особа у військовій формі.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Незважаючи на обмежений мандат, невеликий розмір та значні обмеження, місія продовжує надавати корисну інформацію, демонструючи підтримку Росією її збройних формувань на Донбасі. Протягом звітного періоду було зафіксовано 341 перетин кордону людьми у військовій формі одягу з Російської Федерації в Україну та назад", - заявив Цимбалюк у відповідь на доповідь глави місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску Дьордя Варги.

Крім того, спостерігачі місії зафіксували 29 автомобілів швидкої допомоги та вісім авто ритуальних служб, які перетинали неконтрольовану урядом України ділянку кордону в обох напрямках - у тому числі транспортний засіб з російськими номерними знаками та табличкою "Груз-200". Також протягом цього періоду на Донбас надійшли 12 так званих "гуманітарних конвоїв", направлених Росією з порушенням суверенітету та територіальної цілісності України.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: Росія не дозволяє спостерігачам на кордоні навіть біноклі

"Я нагадаю, що ці дані були зібрані лише з двох пунктів пропуску на загальній ділянці у 409 км українсько-російського державного кордону, який зараз контролюється з обох боків російською владою. Саме тому Російська Федерація, одна із 57 країн-учасниць ОБСЄ, заперечує з 2014 року проти розширення географічного охоплення місії", - зазначив Цимбалюк.

Він підкреслив, що у поєднанні з фактами, встановленими СММ ОБСЄ в Україні в тимчасово окупованих районах Донбасу, висновки спостерігачів на двох російських пунктах пропуску "засвідчують військове вторгнення РФ на суверенну територію України".

Цимбалюк окремо вказав на те, що Росія забороняє представникам ОБСЄ на пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" використовувати будь-які інструменти спостереження, включаючи біноклі та безпілотники. І так само "рекомендує" не говорити з людьми, які перетинають українсько-російський кордон.

Читайте також: Окупанти продовжують обмежувати рух патрулів ОБСЄ

Як повідомлялося, місія спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" є окремою від СММ ОБСЄ в Україні спостережною місією. Вона виконує свою діяльність з 29 липня 2014 року згідно з рішенням Постійної ради ОБСЄ, доповідаючи про ситуацію на цих двох пунктах та про пересування через кордон.

Місія у складі двох десятків осіб розташована лише на невеличкій ділянці українсько-російського державного кордону, 409 км якого зараз із обох боків контролює Росія.

Україна, США, ЄС виступають за розширення мандату цієї місії ОБСЄ на всі пропускні пункти вздовж тимчасово окупованої ділянки кордону, а також за покращення її забезпечення технічними засобами. Однак це блокується Росією, яка використовує принцип консенсусу в ОБСЄ.

Фото: ОБСЄ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-