Для підриву західних цінностей Росія використовує досягнення демократичного світу, — керівник Центру

Для підриву західних цінностей Росія використовує досягнення демократичного світу, — керівник Центру

Укрінформ
Закриття німецькомовного YouTube-каналу «Russia Today» — крок позитивний, але недостатній: Захід має нарешті припинити оплачувати виготовлення дезінформації проти самих себе.

Про це керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей розповів у коментарі для Comments.com.

«Можна тільки вітати крок Німеччини до закриття російських YouTube-каналів державного «Russia Today» та DFP, які поширювали дезінформацію: нарешті почали розуміти, що Росія використовує демократичні інструменти, аби підривати Захід зсередини. Україна цей підхід Кремля зрозуміла раніше за усіх — тому ще в 2014 році припинила трансляцію російських каналів і обмежила доступ до російських соцмереж, а у 2021-му закрила три проросійські телеканали кума Путіна, які інформаційно атакували Україну за російські гроші», —  сказав Соловей.

Він також висловив сподівання, що приклад Німеччини наслідують й інші європейські країни — наприклад Франція, де RT використовує місцеву судову систему для переслідування своїх критиків.

Водночас експерт вважає, що замало лише закрити два з багатьох каналів поширення дезінформації — російські пропагандисти скоро знайдуть нові щілини. «І брехня на європейську аудиторію поллється вже з інших джерел. Тому Німеччині та Європі варто боротися не тільки з наслідками, а першопричинами. Перш за все, нарешті припинити давати Кремлю гроші на створення цього шкідливого контенту, купуючи у Кремля нафту та газ, підтримуючи прокремлівські газопроводи», — вважає керівник Центру.

Читайте також: Центр стратегічних комунікацій: Підтримка ОПЗЖ кремлівської партії буде використана пропагандою РФ

Критикам же такого кроку з боку Німеччини – бо, мовляв, «Росія у відповідь може закрити в Росії YouTube взагалі», керівник Центру порадив детальніше вивчити сучасну ситуацію в РФ.

«Там створення інформаційного гетто здійснюється щодня. Звичайно, кейс німецькомовних RT буде на повну використаний російською пропагандою, але цей випадок жодним чином не впливає на справжні наміри і дії російської влади, які вона і так вживає», — зазначив Соловей.

Як повідомлялось раніше, міністр культури та інформаційної політики  України Олександр Ткаченко заявив, що український досвід заборони трійки каналів Медведчука, а також блокування пропагандистських соцмереж показує, що це — фактично єдиний спосіб боротьби з інформаційними атаками Кремля.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-