В РНБО назвали головні проблеми національної системи кібербезпеки

В РНБО назвали головні проблеми національної системи кібербезпеки

Укрінформ
Асиметричну відсіч країні-агресору можуть дати кібервійська, які слід було створити ще на початку гібридної агресії.

Про це сказала керівниця служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України Наталія Ткачук під час круглого столу в Укрінформі на тему “Обговорення питань кібероборони держави та перспективи створення кібервійськ”.

“Це питання надзвичайно актуальне. Ми мали створити такі сили й підрозділи ще з початком гібридної агресії. Бо діяльність кібервійськ може стати асиметричною відповіддю країні-агресору”, - наголосила Ткачук.

Водночас вона вважає головною проблемою для створення кібервійськ відсутність кадрів і висловилась за створення кадрового резерву з числа молодих і талановитих айтішників.

Читайте також: РНБО видала розпорядження створити Кібервійська в Україні. Що це буде?

“Головна проблема національної системи кібербезпеки — відсутність кадрів у кожному органі, який відповідає за цю сферу. Це питання слід вирішити шляхом побудови кіберрезерву фахівців - молодих хлопців і дівчат, які проходитимуть, у тому числі, строкову службу. Це буде такий своєрідний пул кадрів, який потім зможуть використовувати всі суб’єкти сектору безпеки й оборони, задіяні у завданнях кібербезпеки. Україна має для цього величезний потенціал, у жодній країні немає такої кількості молодих, талановитих айтішників, які при цьому є справжніми патріотами своєї країни й готові боронити кіберпростір”, - вважає Ткачук.

Іншою проблемою для створення ефективних кібервійськ вона назвала відсутність відповідного правового поля, над чим зараз працює РНБО.

Читайте також: Дрони та роботи: Центр стратегічних комунікацій та Міноборони розкажуть про цифрове майбутнє ЗСУ

“Для того, щоб проводити спеціальні кібероперації, треба сформувати правове поле, яке на сьогодні відсутнє. І одним із завдань робочої групи, яку створено при апараті РНБО, є напрацювання таких пропозицій, які саме зміни до законодавства ми маємо внести, щоб такі кібервійська могли функціонувати більш ефективно”, - сказала Ткачук.

Під час круглого столу, зокрема, обговорювалися питання необхідності внесення змін та доповнень до законодавства України за напрямом кібербезпеки, кібероборони, створення кібервійськ.

Захід організували Міністерство оборони України, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, ГО «Центр воєнної політики та політики безпеки», Укрінформ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-