У Києві презентували дослідження стійкості південно-східного регіону в кризових умовах

У Києві презентували дослідження стійкості південно-східного регіону в кризових умовах

Фото, відео
Укрінформ
У столиці презентували дослідження «Стійка Україна – крихка мозаїка? Суспільство, медіа, безпека і перспективи».

Дослідження представили в Укрінформі Міжнародний центр оборони та безпеки (ICDS) у межах програми «Стійка Україна» у співпраці з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ).

Експерти дослідили прогалини в інформаційний, комунікативній та цифровій безпеці жителів півдня та сходу України за умов агресивної політики з боку РФ.

«Дослідження допоможе у виробленні практичних кроків у протидії загрозам з боку Росії, яка вже окупувала частину території і продовжує погрожувати українській державності. Завдяки цьому дослідженню ми побачили набір деструктивних чинників, що існують у сприятливих умовах в інформаційному та комунікаційному напрямку нашого суспільства», - сказав керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

Також у дослідженні звертається увага на велику кількість внутрішніх загроз, розглядаючи їх у чотирьох сферах - цифрова, комунікаційна, когнітивна та інформаційна безпека.

«Ми дуже ємко описали соціально-політичну та соціально-психологічну ситуацію в південних та східних областях України, вважаючи ці регіони найбільш уразливими шкідливому впливу і де сукупність зовнішніх і внутрішніх факторів, що загрожують безпеці, проявляються в найгіршій комбінації», - зазначив керівник програми «Стійка Україна», виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки (Таллінн, Естонія) Дмитро Теперік.

На думку експертів, крім війни, на поведінкові функції суспільства впливає також пандемія з її карантинно-обмежувальними заходами.

«Якщо спільнота перебуває впродовж 2,5 років в однорідному середовищі, то когнітивні зміни, які з нею відбуваються, набувають незворотнього характеру. Українське суспільство сильно міняється за своїми когнітивними функціями, але оскільки це відбувається з усіма одразу, то ми суб’єктивно цього не помічаємо», - вважає cоціальний і військовий психолог, письменник і публіцист, експерт програми «Стійка Україна» Олег Покальчук.

Дослідження також виявило у місцевих жителів півдня та сходу країни легковажне ставлення щодо цінності персональних даних та їхньої приватності.

«Люди не знають, що робити в кризових ситуаціях і який алгоритм дій при зламі електронної пошти чи акаунту. У жителів півдня й сходу України відсутнє розуміння масштабу шкоди від зламування баз даних державних установ і приватних компаній. Це свідчить про дуже низьку культуру розуміння цінності персональні даних», - зазначила експерт з інформаційних прав та цифрової безпеки, співзасновниця громадської організації «МІНЗМІН» Анастасія Апетик.

На думку експертів, виявлені за результатами дослідження прогалини в інформаційний, комунікативній та цифровій безпеці жителів півдня та сходу України допоможуть посилити стійкість на місцевому, регіональному та національному рівні.

Читайте також: Центр стратегічних комунікацій запустив власний сайт

Програма «Стійка Україна» має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Програма впроваджується Міжнародним центром оборони та тезпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці в сфері розвитку.

Фото: Євген Котенко

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-