Річки на всіх континентах планети забруднені медикаментами

Річки на всіх континентах планети забруднені медикаментами

Дослідження
Укрінформ
Дослідження забруднення 258 річок у 104 країнах світу показало, що чотири медикаментозних препаратів містяться в зразках води з усіх континентів планети. 

Про це йдеться в статті журналу Proceedings of the National Academy of Science, передає Укрінформ.

Інформацію про глобальний стан фармацевтичного забруднення отримали за допомогою 137 кампаній зі збору зразків зі 104 країн світу. Зразки річкової води відбирали із 258 річок на 1 052 пов'язаних із людськими поселеннями, перевіряючи їх на вміст 61 активної фармацевтичної речовини.

На першому місці за забрудненістю виявилися зразки річкової води із Африки та Азії, найкращі за якістю - Ісландія, село Яномамі в Амазонії, Норвегія, оскільки тут не знайшли досліджуваних фармацевтичних препаратів.

Читайте також: Названо міста для екологічного відпочинку

Зазначається, що чотири препарати були знайдені у зразках з усіх континентів: кофеїн, нікотин, парацетамол та котинін (основний метаболіт нікотину).

Найгірша ситуація у країнах із доходом нижче середнього. Обґрунтовують таку ситуацію нестачею фінансування для безпечної утилізації та знешкодження відходів, проте ці країни досягли розвитку медицини, адже їм доступна значна кількість лікарських препаратів. Також на забруднення річок впливає близькість до фармацевтичних заводів із недостатнім контролем знешкодження відходів, скидання неочищених стічних вод, особливо сухий клімат та близькість сміттєзвалищ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-