Заснований у США український стартап Audubon продав послуги зі збору ракових клітин і плазми

Заснований у США український стартап Audubon продав послуги зі збору ракових клітин і плазми

Укрінформ
Український стартап Audubo, заснований у США, продав послуги зі збору людських ракових тканин, клітин і плазми на 6,5 млн доларів.

Як передає Укрінформ з посиланням на Форбс, кампанію заснував у США науковець Ростислав Семіков, який навчався у Запорізькому медичному університеті, у магістратурі в Оксфорді та в аспірантурі в університеті Луїзіани (США).

Компанія Семікова займається біобанкінгом – збирає та зберігає тканини, сироватку та плазму крові, синовіальну рідину та клітини. Audubon Bioscience надсилає біозразки у дослідницькі інститути та компанії, які займаються тестуванням і розробкою нових діагностичних засобів і ліків.

Замовники платять стартапу за збір, обробку і доставку зразків. Із компанією працюють понад 70 клієнтів, зокрема Американський інститут раку (NCI), Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC), фармацевтичні та біотех-компанії.

Науковці використовують біозразки, щоб перевірити, як працюють нові ліки чи тести в пробірці до того, як проводити експеримент на людині чи тварині. Інше застосування – персоналізована медицина. Завдяки біозразкам можна визначити, яка мутація раку наявна в пацієнта, щоб призначити йому найбільш ефективні ліки.

Головний офіс стартапу – у Техаському медичному центрі, де розташована онкологічна лікарня MD Anderson, одна з найбільших у світі.

У 2016 році дохід компанії становив 118 тис. доларів, а у 2021 році досяг 6,5 млн доларів.

В Україні працює компанія Ukraine Bioscience, заснована в 2016 році. Семікову в ній зараз належить 30% акцій, інші розподілені між двома партнерами.

У Audubon Bioscience Ukraine Семіков має 90% акцій.

Читайте також: У Британії розробили новий метод лікування раку за допомогою технології MINIMA

Ukraine Bioscience співпрацює з понад 40 державними та приватними лікарнями і лабораторіями, зокрема CSD, Synevo, Лабораторією доктора Рьодгера.

У 2017 році українська юрособа отримала 1,1 млн грн, у 2020 році – 15,9 млн грн із чистим прибутком 8 млн грн.

Усього в цих біотехкомпаніях працюють понад 100 людей, половина - в Україні, інші в США та країнах Африки, Європи й Азії.

Окрім України та США, в Audubon Bioscience є афілійовані компанії у 10 країнах.

У наступні роки стартап хоче зайти у 30 країн і 20 американських штатів.

Фото: Audubon Bioscience

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-