У Житомирі школярів навчають створювати альтернативу пластику

У Житомирі школярів навчають створювати альтернативу пластику

Фото
Укрінформ
У Житомирі на базі обласного центру дитячої та юнацької творчості створили біолабораторію, де дітей навчають шукати заміну пластику.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів керівник біолабораторії, біодизайнер Олег Земнухов.

«Ми експериментуємо і навчаємося, як можна використовувати природні процеси для виготовлення матеріалів, альтернативних пластику. Зараз ми досліджуємо чайний гриб, який є універсальною бактеріальною культурою. Наш експеримент полягав у тому, що ми ферментували фрукти. Для цього шматочки груші, яблука, банана загорнули в тонкий пласт цього гриба. Через тиждень виявили, що яблуко після ферментації не зіпсувалося, а стало на смак таким, як квашене. Це підтвердило наше припущення, що можна використовувати чайний гриб для упаковки і надання нових властивостей фруктам», - зазначив Земнухов.

За його словами, чайний гриб також використовують для отримання бактеріальної целюлози. Її використовують для створення упаковки і в декоративних цілях. Окрім того, чайний гриб має властивості клею.

Читайте також: У Хмельницькому виготовляють сумки ручної роботи з екошкіри

«На заняттях ми також почали виготовляти біопластик із побутових відходів. Під час останнього досліду до шкірок банана і лимона додали желатин та гліцерин. Таким чином, отримали біопластик і на наступному занятті перевіримо його властивості», - додав біодизайнер

У біолабораторії також планують вирощувати гриби, використовуючи їх міцелій для створення біополімерів.

Фото: Суспільне. Житомир

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-