У Євросоюзі до 2030 року 25% сільгоспземель планують використовувати під органіку

У Євросоюзі до 2030 року 25% сільгоспземель планують використовувати під органіку

Укрінформ
Єврокомісія презентувала План дій з розвитку органічного виробництва, який передбачає використання до 2030 року 25% площ усіх сільськогосподарських земель для виробництва біопродуктів.

Як передає Укрінформ, відповідний План дій представлено на сайті Європейської комісії.

"Сьогодні Комісія представила План дій з розвитку органічного виробництва. Він націлений на збільшення виробництва та споживання органічної продукції, досягнення 25% сільськогосподарських угідь під органічним землеробством до 2030 року, а також значне збільшення органічної аквакультури", - йдеться у повідомленні.

Вказується на те, що органічне виробництво приносить ряд важливих переваг: органічні поля мають на 30% більше біорізноманіття, органічні тварини мають вищий рівень добробуту і вживають менше антибіотиків, фермери, які займаються органічним виробництвом, мають більш високі доходи, а споживачі точно знають, що саме вони отримують завдяки органічному логотипу ЄС.

Читайте також: Біоенергетика: в Україні презентували посібник з вирощування павловнії

План дій передбачає 23 кроки, структуровані за трьома осями – збільшення споживання, збільшення виробництва та подальше посилення стійкості сектору органічного виробництва.

Єврокомісія закликала держави-члени розробити свої національні плани дій зі збільшення їх національної частки органічного землеробства. Нині між членами ЄС існують суттєві відмінності щодо частки сільськогосподарських угідь, які зараз використовуються для органічного виробництва – від 0,5% до понад 25%.

Попереду за цим показником у Євросоюзі знаходиться Австрія – у країні вже зараз 26% сільськогосподарських земель використовуються для виробництва біопродуктів. Близько 24,5 тис. (23%) австрійських фермерів займаються органічним виробництвом.

Фото з відкритих джерел

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-