НАТО має спроможності та політичну волю, щоб захистити всіх союзників - Столтенберг

НАТО має спроможності та політичну волю, щоб захистити всіх союзників - Столтенберг

Укрінформ
Країни НАТО мають всі необхідні плани, сили та спроможності, щоб надійно захистити та оборонити будь-якого союзника по Альянсу.

Про це у Ризі під час спільної пресконференції з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Головним завданням НАТО залишається збереження миру шляхом забезпечення надійного стримування на будь-якій стадії. Стаття 5 є правовим зобов’язанням для союзників прийти на допомогу у випадку атаки, і немає жодної вимоги щодо додаткового одноголосного рішення. Важливо також пам’ятати, що ми маємо розроблені плани та наявні сили. Не повинно бути жодного сумніву – НАТО готове та спроможне захистити всіх союзників», - наголосив Столтенберг.

Він нагадав, що з 2014 року країни НАТО здійснили найбільше посилення колективної оборони протягом поколінь, підвищили готовність своїх військ та розгорнули бойові сили на східному фланзі Альянсу за підтримки морських та повітряних компонентів. Одна з восьми таких бойових груп за лідерства Канади знаходиться саме у Латвії. Таке посилення колективної оборони, за словами генерального секретаря НАТО, здійснюється не для того, щоб спровокувати конфлікт, а щоб запобігти йому, упередити будь-яку збройну атаку проти одного або кількох союзників по Альянсу.

За словами Столтенберга, союзники нарощують зусилля у збільшенні оборонних витрат, можна розраховувати, що такі витрати сягнуть принаймні 2% від ВВП для двох третин країн-членів Альянсу вже цього року. Країни НАТО розробили найбільш масштабні плани оборони з часів завершення Другої Світової війни та нарощують оборонне виробництво, зокрема, за рахунок спільного інвестування в оборону, що скорочує витрати та підвищує взаємосумісність їх сил.

«Не має бути жодного сумніву у нашій спроможності стримати будь-якого агресора та оборонити наших союзників. НАТО має сили, ресурси, спроможності і політичну волю для того, щоб оборонити кожного союзника», - додав генеральний секретар НАТО.

Він зазначив: як свідчать події в Україні, безпека не є регіональним питанням, вона глобальна.

Читайте також: Нарощування військової допомоги для України є невідкладним завданням - Столтенберг

Столтенберг подякував Латвії за суттєву допомогу для України, за інтенсивне тренування, яке вона надає українським військовослужбовцям. Саме Латвія очолює коаліцію з постачання дронів, виділила 10 млн євро на закупівлю артилерійських боєприпасів для України в рамках Чеської ініціативи.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Ризі відбувається саміт союзників по Альянсу у форматі В9, учасники якого обговорюють поточну ситуацію та шляхи зміцнення безпеки в Балтійському регіоні.

Фото архівне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-