Радбез ООН відхилив російський проєкт резолюції про нерозповсюдження зброї в космосі

Радбез ООН відхилив російський проєкт резолюції про нерозповсюдження зброї в космосі

Укрінформ
Рада Безпеки ООН відхилила проєкт резолюції про нерозповсюдження зброї в космічному просторі, висунутий Росією, яка у квітні заветувала подібний документ, підтриманий переважною більшістю.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.

Заступник постпреда США при ООН Роберт Вуд звинуватив Росію в лицемірстві, зазначивши, що Кремль «намагається відвернути увагу світової спільноти від розробки нового супутника з ядерним зарядом».

«Ми чули, як Путін публічно заявив, що РФ не має наміру розміщувати ядерну зброю в космосі. Якби це було так, Росія б не наклала вето на резолюцію», - сказав Вуд, указавши, що протягом останніх кількох тижнів Росія намагалася відвернути увагу від своїх небезпечних зусиль з виведення ядерної зброї на орбіту.

Читайте також: Кремль використовує ядерний шантаж, аби вплинути на рішення Заходу щодо України - ISW

Він нагадав, що 16 травня Російська Федерація запустила супутник, який США вважають «імовірною протикосмічною зброєю, що може бути здатна атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті».

Відповідаючи на заперечення та репліки представника РФ, американський дипломат зауважив: «Я читав ваш поганий текст… Ми вже бачили цей фільм».

За російський проєкт проголосувало сім держав (Росія, Алжир, Еквадор, Китай, Гаяна, Мозамбік, Сьєрра-Леоне), проти – теж сім (Франція, Японія, Мальта, Південна Корея, Словенія, Велика Британія США), утрималася Швейцарія.

Читайте також: Генасамблея ООН розглянула ситуацію з вето Росії на заборону ядерної зброї в космосі

Як повідомляв Укрінформ, на вечірньому засіданні Ради Безпеки ООН у понеділок Росія висунула на голосування власний проєкт резолюції про заборону розміщення зброї в космосі.

24 квітня квітні Російська Федерація наклала вето на підготовлений США та Японією за співавторства 65 країн проєкт резолюції Радбезу, спрямованої проти поширення зброї в космічному просторі. За цей документ проголосувало 13 членів Радбезу з 15. Проти висловилася лише Росія, Китай – утримався.

За інформацією ЗМІ, Росія намагається розробити ядерну зброю, яка б знищувала супутники за допомогою великої енергетичної хвилі під час детонації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-