У Росії посилився дефіцит робочої сили - британська розвідка

У Росії посилився дефіцит робочої сили - британська розвідка

Укрінформ
На тлі війни проти України Росія відчуває дефіцит робочої сили, що стає серйозною проблемою в деяких секторах її економіки.

Як передає Укрінформ, про це у соцмережі Х повідомляє Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки.

«Росія нині відчуває дефіцит робочої сили, що стає серйозною проблемою в деяких секторах. Цей дефіцит принаймні частково спричинений війною Росії проти Україні через мобілізацію частини працюючого населення та еміграції деяких кваліфікованих спеціалістів, які прагнули уникнути призову. Нещодавно брак робочої сили посилився через обмеження на працевлаштування мігрантів, запроваджені після терористичного нападу "ІДІЛ-К" у Москві 22 березня 2024 року», – заявили у відомстві.

У Міноборони зазначили, що у 2023 році в Росії не вистачало 4,8 млн працівників.

«Наприклад, російська транспортно-логістична галузь не змогла заповнити 25% вакансій водіїв вантажівок протягом 2023 року», – заявили у відомстві.

У британському міністерстві додали, що через нестачу робочої сили група російських парламентаріїв розглядає внесення правок до російського Трудового кодексу.

Читайте також: Призначення Бєлоусова означає переведення економіки РФ на воєнні рейки - Каспаров

«У разі ухвалення (цих правок – ред.) це означатиме, що надлишкова робоча сила може бути переміщена під наглядом держави на місце роботи, де не вистачає робочої сили. Такі кроки будуть тимчасовими, і працівники будуть переведені лише за їхньою згодою. Попри відсутність примусу, це потенційний крок до мобілізації робочої сили», – зазначили у відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, торік у грудні аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що Росія почала стикатися з економічними наслідками дефіциту робочої сили, що спричинені, зокрема, і війною РФ проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-