Путін сказав Сі, що Росія налаштована на вирішення українського питання шляхом переговорів

Путін сказав Сі, що Росія налаштована на вирішення українського питання шляхом переговорів

Укрінформ
Російський очільник Володимир Путін на неофіційній зустрічі в Пекіні з лідером Китаю Сі Цзіньпіном заявив, що Росія налаштована на вирішення українського питання шляхом політичних переговорів і готова продемонструвати щирість у цьому відношенні.

Про це Укрінформ повідомляє з посиланням на МЗС КНР.

Як зауважили у відомстві, після офіційних переговорів у складі делегацій вдень, глави Китаю і Росії ще раз зустрілися в четвер увечері в урядовому кварталі Пекіна Чжуннаньхай, де «разом пили чай та у невимушеній атмосфері детально обговорювали стратегічні питання, що становлять спільний інтерес», зокрема провели поглиблений обмін думками щодо «української кризи» (так у Китаї називають війну Росії проти України).

У повідомленні йдеться, що Сі детально розповів про послідовну позицію та зусилля Китаю зі сприяння політичному вирішенню «української кризи», підкресливши, що потрібно вирішувати першопричину проблем та враховувати і сьогодення, і довгострокову перспективу.

«Суть моєї ініціативи стосовно глобальної безпеки полягає в тому, щоб відстоювати загальну, всеосяжну і сталу концепцію безпеки. Тому на нашу думку, основою рішення щодо «української кризи» має бути побудова збалансованої, ефективної і сталої нової архітектури безпеки в Європі», - цитує лідера країни МЗС.

Сі повторив, що Китай підтримує своєчасне скликання міжнародної мирної конференції, визнаної як Росією, так і Україною, з рівноправною участю сторін та обговоренням усіх варіантів, і запевнив у своїй готовності продовжувати відігравати конструктивну роль у цьому відношенні.

Читайте також: У НАТО заявляють, що зустріч Путіна і Сі - не привід Україні змінювати позицію про переговори з РФ

«Китай готовий співпрацювати з Росією та іншими країнами для зміцнення єдності і співпраці,… спільно захищати міжнародну справедливість і сприяти світовому миру та спільному розвитку», - заявив лідер Китаю.

Путін, своєю чергою, представив погляди та позицію Москви щодо війни РФ проти України, зазначивши, що «Росія цінує об’єктивну, справедливу і збалансовану позицію Китаю в українському питанні» та підтримує наміри Китаю і надалі відігравати важливу роль у його політичному врегулюванні.

«Росія налаштована на вирішення українського питання шляхом політичних переговорів, готова продемонструвати щирість і продовжуватиме підтримувати тісну комунікацію з Китаєм у цьому плані», - наводить слова російського диктатора дипвідомство КНР.

Читайте також: Інтереси Китаю і Росії не збігаються - Каспаров

Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін вчергове заявив, що Китай вважає лише політичне врегулювання правильним шляхом вирішення «української кризи» і позиція Пекіна стосовно цього залишається незмінною.

Фото: Wikimedia Creative Commons

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-