Франція та Нідерланди пропонують ввести санкції проти фінустанов, які допомагають армії РФ - Reuters

Франція та Нідерланди пропонують ввести санкції проти фінустанов, які допомагають армії РФ - Reuters

Укрінформ
Уряди Франції та Нідерландів пропонують запровадити європейські санкції проти будь-яких фінансових установ у світі, які допомагають російським військовим оплачувати товари чи технології для виробництва зброї на тлі війни проти України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агентство Reuters після ознайомлення з пропозицією цих країн.

Зазначається, що поточні антиросійські санкції вже включають заборону на продаж Росії певних товарів і технологій подвійного призначення, які мають як цивільне, так і військове застосування.

Згідно з пропозицією Франції та Нідерландів, будь-кому в ЄС може бути заборонено вести бізнес з будь-якою фінансовою установою в світі, яку ЄС ідентифікує як таку, що прямо чи опосередковано допомагає російським військовим отримувати заборонені товари та технології подвійного призначення.

Читайте також: П'ять країн ЄС домовилися посилити контроль за дотриманням санкцій проти Росії

Така заборона може стати потужним стимулом для фінансових установ на Близькому Сході, в Туреччині чи навіть у Китаї не брати участі в угодах щодо постачання санкціонованих в ЄС товарів подвійного призначення до Росії, оскільки вони можуть втратити доступ до європейського бізнесу та фінансових ринків ЄС.

Чиновники Євросоюзу заявили, що Європейська комісія, швидше за все, координуватиме будь-які такі санкції проти фінансових установ із США, що зробить цей інструмент ще потужнішим.

Угорщина може виступити проти цієї пропозиції, і, можливо, це зробить і Німеччина, яка прагне не ставити під загрозу тісні ділові зв’язки з Китаєм.

Читайте також: Угорщина не підтримує нові санкції ЄС щодо російського газу - Politico

Минулого місяця Європейська комісія заявила, що є ознаки того, що Пекін постачає до Росії компоненти, які можна використовувати для виробництва зброї.

Євросоюз очікує, що 14-й пакет санкцій проти Росії, який вимагає згоди всіх 27 урядів країн-членів ЄС, буде готовий у червні.

Як повідомляв Укрінформ, Євросоюз у новому пакеті санкцій запропонував ввести обмеження щодо 11 суден, які сприяють здатності Росії вести війну проти України.

Фото: Shutterstock

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-