Росіяни відремонтували НПЗ у Туапсе, який три місяці тому атакували дрони - Reuters

Росіяни відремонтували НПЗ у Туапсе, який три місяці тому атакували дрони - Reuters

Укрінформ
Нафтопереробний завод «Роснафти» в Туапсе, один з найбільших у країні, відновив роботу після атаки безпілотників у січні.

Про це Reuters в понеділок повідомили два джерела, передає Укрінформ.

За їхніми словами, наприкінці квітня завод завершив ремонтні роботи на установці первинної переробки нафти АВТ-12 потужністю близько 250 000 барелів на добу і запустив її в роботу.

Станом на 1 травня обсяги переробки нафти на Туапсинському НПЗ склали 20 000 метричних тонн (146 600 барелів на добу).

Читайте також: Дрони ГУР атакували НПЗ у Рязані та Воронезькій області - джерело

The Moscow Times пише, що ця цифра становить приблизно 60% від номінальної потужності АВТ-12 і відповідає мінімальному проєктному завантаженню для установки.

Туапсинський НПЗ з єдиною установкою первинної переробки номінальною потужністю 12 мільйонів тонн на рік переробляє легку нафту Siberian Light. Цей завод експортно орієнтований - випускає нафту, мазут, вакуумний газойль і дизпаливо із вмістом сірки 0,7%, проте не виробляє автобензини і низькосірчисте дизпаливо для внутрішнього ринку.

Читайте також: У Росії виникли проблеми з бензином через атаки українських безпілотників - Politico

Туапсинський НПЗ за 2023 рік переробив 9,322 мільйона тонн нафти, а в січні, до аварійної зупинки - 0,576 мільйона тонн. Основна частина нафтопродуктів, що експортуються з Туапсе, поставляється до Туреччини, Малайзії, Китаю, Сінгапуру і Тайваню, за даними трейдерів і системи стеження за суднами LSEG.

Як повідомляв Укрінформ, 25 січня у Туапсе Краснодарського краю РФ після атаки БПЛА палав нафтопереробний завод «Роснафти».

Фото: getty images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-