Торік військові витрати у світі були найбільшими за 15 років - SIPRI

Торік військові витрати у світі були найбільшими за 15 років - SIPRI

Укрінформ
Загальні світові військові витрати у 2023 році сягнули 2 443 млрд доларів США, що на 6,8% більше порівняно з 2022 роком.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI).

Це було найбільше зростання світових військових витрат за рік з 2009 року.

Вони зростають дев'ятий рік поспіль і минулого року досягли історичного максимуму у 2 443 млрд доларів.

Також уперше з 2009 року військові витрати у світі зросли в усіх п’яти географічних регіонах, визначених SIPRI, причому особливо значне зростання зафіксоване в Європі, Азії та Океанії й на Близькому Сході.

«Безпрецедентне зростання військових витрат є прямою відповіддю на глобальне погіршення миру та безпеки», — заявив старший науковий співробітник Програми військових витрат і виробництва озброєнь в SIPRI Нань Тіан.

У 2023 році Україна посіла восьме місце за обсягом військових витрат, які збільшилися на 51% до 64,8 млрд доларів.

Військові витрати України у 2023 році становили 59% від російських. Проте протягом року Україна також отримала щонайменше $35 млрд військової допомоги, зокрема $25,4 млрд від США. У сукупності ця допомога та власні військові витрати України становили приблизно 91% російських витрат.

Водночас військові витрати Росії зросли на 24% до приблизно 109 млрд доларів США у 2023 році, що на 57% більше, ніж у 2014 році, коли Росія тимчасово окупувала Крим.

Серед іншого у 2023 році військові витрати 31 країни-члена НАТО становили 1 341 млрд доларів, що дорівнює 55% світових військових витрат.

Також військові витрати США зросли на 2,3% до 916 млрд доларів у 2023 році, що становить 68% загальних військових витрат НАТО.

Читайте також: У світі за останнє десятиліття впав експорт російської зброї - британська розвідка

Як повідомляв Укрінформ, за даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), попри зростання обсягів замовлень зброї на тлі російсько-української війни сумарний виторг найбільших виробників озброєнь у 2022 році знизився порівняно з попереднім роком.

Фото: Shutterstock

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-