Представники дипломатії ЄС обговорили війну в Україні з посланником Китаю

Представники дипломатії ЄС обговорили війну в Україні з посланником Китаю

Укрінформ
Представники ключових директоратів Європейської служби зовнішніх дій (ЄСЗД) обмінялися поглядами щодо російської агресивної війни проти України із представником Китаю, спеціальним посланником у справах Євразії Лі Хуеєм.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Директори ЄСЗД з питань Східної Європи та Центральної Азії Міхаель Зіберт та з питань Азії й Тихоокеанського регіону Ніклас Кварнстрьом зустрілися із спеціальним посланником уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуеєм у Брюсселі. Делегації ЄС і Китаю обговорили російську агресивну війну проти України та шляхи досягнення справедливого та стійкого миру», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, європейська сторона наголосила, що Росія несе повну відповідальність за неспровоковану та невиправдану агресію, та підкреслила, що повага до принципів Хартії ООН та суверенітету та територіальної цілісності України мають бути основою будь-якого остаточного врегулювання. Представники ЄС особливо підкреслили, що російська війна є екзистенційною загрозою для європейської безпеки, і що позиція Китаю стосовно цієї війни має суттєвий вплив на його двосторонні відносини з ЄС. При цьому Європейський Союз зберігає рішучість підтримувати Україну до перемоги, чого б це не було варто.

Європейська сторона привітала запланований візит Спеціального посланника уряду КНР до Києва, та висловила сподівання, що цей візит надасть можливість для змістовних контактів між Китаєм та Україною, після більш ніж двох років від початку російської агресії.

«ЄС очікує, що Китай, як постійний член Ради Безпеки ООН, буде відігравати конструктивну роль, та використає всі можливості для підтримання та просування (положень – ред.) Хартії ООН та міжнародного права. Сторона ЄС … очікує, що Китай закличе Росію поважати принципи суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, негайно та безумовно вивести всі сили та військове обладнання з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - наголошується в оприлюдненій інформації.

При цьому сторона ЄС довела до китайської сторони серйозні занепокоєння, які також пролунали під час саміту ЄС-Китай 7 грудня 2023 року, стосовно значної кількості технологій подвійного використання та елементів високих технологій, які були експортовані з Китаю для російського військово-промислового комплексу. У цьому контексті, ЄС закликав Китай здійснити ефективні кроки в межах своєї юрисдикції для стримування потоку таких найбільш чутливих технологій.

Читайте також: Кремль використовує ініціативи Китаю і Туреччини щодо України для підриву підтримки Заходу - ISW

Як вже повідомлялося, Китай 2 березня вдруге направив спеціального представника уряду з питань Євразії Лі Хуея в Україну, європейські країни та Росію для пошуку шляхів політичного врегулювання «української кризи». 3 березня представник КНР здійснив візит до Москви.

Фото: Xinhua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-