Росія повинна виконати вимогу Міжнародного суду ООН й припинити війну - заява понад 50 країн

Росія повинна виконати вимогу Міжнародного суду ООН й припинити війну - заява понад 50 країн

Укрінформ
Росія зобов’язана виконувати рішення Міжнародного суду ООН, який розпорядився негайно припинити її війну в Україні.

Про це йдеться в спільній заяві від імені понад 50 країн, яку зачитав у п’ятницю в ООН міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Розпорядження Міжнародного суду ООН про тимчасові заходи від 16 березня 2022 року, яке зобов’язує РФ негайно припинити військову операцію, розпочату нею 24 лютого 2022 року на території України, залишається юридично обов’язковим і повинно бути виконано Російською Федерацією», - наголошується в спільній заяві.

При цьому підкреслюється, що згідно з останніми рішеннями МС у січні й лютому цього року, не залишається сумнівів, що Росія порушує свої міжнародно-правові зобов’язання та повинна нести за це відповідальність. Натомість російські сили продовжують наносити удари по цивільній інфраструктурі та населенню України, що заборонено міжнародним гуманітарним правом.

Країни-підписанти засудили Іран й КНДР за їхню підтримку російської агресії й закликали припинити поставки зброї, а також обмежити експорт в Росію, що підживлює її війну проти України.

Читайте також: Умови миру Україна визначатиме сама - Данія в ООН

«Дії Російської Федерації підривають довіру до Ради Безпеки та її резолюцій, загострюють регіональну напруженість і ставлять під загрозу всіх нас»,- наголошується в заяві.

У документі, крім того, міститься вимога до РФ здійснити повний обмін військовополоненими, а також повернути всіх, хто був незаконно департований з окупованих територій.

«Ми продовжимо працювати над притягненням до відповідальності за тяжкі міжнародно-правові злочини, вчинені на території України під час російської агресії»,- зауважується в документі.

У заяві також підтверджується відданість всеосяжному, справедливому та міцному миру для України на основі принципів Статуту ООН.

«Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води»,- підкреслили країни-підписанти.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю в Нью-Йорку проходить засідання Генеральної асамблеї ООН та Ради Безпеки, приурочене до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Спільну заяву від імені понад 50 країн зачитав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в присутності представників цих країн.

Фото: МЗС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-