ЄС планує припинити угоду про транзит газу з Росією - Bloomberg

ЄС планує припинити угоду про транзит газу з Росією - Bloomberg

Укрінформ
Європейський Союз готується припинити дію ключової угоди з Росією про транзит газу через територію України після закінчення терміну її дії наприкінці року.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела, передає Укрінформ.

За словами співрозмовників, виконавча влада ЄС аргументує це рішення тим, що навіть країни, які найбільше залежать від російських поставок, включаючи Австрію і Словаччину, зможуть знайти альтернативні джерела постачання у разі припинення поставок.

Європейська комісія провела попередній аналіз потенційних сценаріїв, які можуть виникнути в результаті розірвання транзитної угоди, включаючи моделювання пропускної здатності інших газогонів, таких як "Турецький потік", щоб допомогти компенсувати будь-який дефіцит. За словами співрозмовників, виконавча влада блоку обговорить це питання з країнами-членами в лютому, перш ніж офіційно представить план міністрам енергетики на зустрічі в Брюсселі 4 березня.

Читайте також: Санкції США зупинили постачання газу з російського СПГ-проєкту - Bloomberg

За словами одного із співрозмовників, для країн і компаній, які мають контракти на постачання газу після 2024 року, все ще можуть існувати способи забезпечити постачання газу через Україну. Один із них полягає в тому, що Росія постачатиме газ до українського кордону, а потім суб'єкт ЄС укладатиме угоду з київським оператором газотранспортної системи на його транспортування до Австрії, Словаччини або Чехії - трьох країн, які найбільше залежать від поставок з Москви, пише видання.

Європа все ще отримує російський газ через Україну і Туреччину. Проте ЄС чітко дав зрозуміти, що блок повинен прагнути зменшити свою газову залежність від Москви. Росія є другим найбільшим постачальником скрапленого природного газу в регіон після США.

Україна все ще залишається ключовим маршрутом транзиту російського газу навіть попри повномасштабне вторгнення, фактичні потоки транзитного трубопроводу становлять менше 40% від законтрактованих обсягів.

Читайте також: Як ефективніше витискати Росію зі світових ринків

Навіть без нової угоди "Газпром" може зберегти постачання для покупців з ЄС, забронювавши короткострокові поставки в Україну - можливість, яку російська компанія може використати через аукціони з продажу потужностей, про що писали аналітики консалтингової компанії Energy Aspects Ltd.

Як повідомляв Укрінформ, Фінляндія планує заборонити імпорт скрапленого природного газу (СПГ) з Росії з 2025 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-