Комітет ООН схвалив російську резолюцію щодо героїзації нацизму з поправкою про маніпуляції з боку РФ

Комітет ООН схвалив російську резолюцію щодо героїзації нацизму з поправкою про маніпуляції з боку РФ

Укрінформ
Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив суперечливий проєкт російської резолюції про боротьбу з нацизмом, але з поправкою, яка вказує на маніпулювання цим питанням з боку РФ.

Як передає кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, демократичні країни традиційно не підтримують цей документ, який Росія проштовхує щороку.

Проєкт резолюції рекомендує державам ООН вжити заходів щодо запобігання перегляду підсумків Другої світової війни, а також щодо заперечення воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Водночас маніпулятивний характер проєкту резолюції врівноважує поправка, за яку ГА проголосувала окремо.

У поправці, яка ввійшла до тексту резолюції, вказується, що Генасамблея «з тривогою відзначає, що РФ намагається виправдати свою територіальну агресію проти України нібито знищенням неонацизму, і підкреслює, що використання питання неонацизму як приводу для виправдання територіальної агресії серйозно підриває справжні заходи боротьби з неонацизмом».

За резолюцію проголосувало 111 країн-членів (істотно менше, ніж у минулі роки), проти - 50.

Читайте також: Радбез ООН не проголосував за резолюцію Росії щодо Гази

«П’ятдесят країн, серед яких ті, що найбільше постраждали від нацизму і зробили вирішальний внесок у його повалення, вкотре проголосували в Третьому комітеті проти маніпулятивної резолюції, щодо «боротьби з неонацизмом» авторства кремлівських воєнних злочинців, нащадків Сталіна», - написав у соцмережі Х постпред України при ООН Сергій Кислиця.

За його словами, «в ООН все не лінійно: РФ була вимушена за фактом проголосувати проти себе, віддавши голос за цю резолюцію після того, як Третій комітет схвалив правку, у якій РФ як країна-агресор піддається критиці».

Проєкт резолюції «Боротьба з героїзацією нацизму, неонацизмом та іншими видами практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії та пов'язаної з ними нетерпимості» Генасамблея розглядає протягом останніх десяти років. Перед винесенням її на сесію ГА для голосування її розглядає Третій комітет, що займається питаннями соціального та гуманітарного характеру й правами людини.

Торік ця резолюція також була ухвалена з аналогічною поправкою щодо агресії Росії.

Читайте також: Кислиця вважає блюзнірством спроби звинуватити Україну в нацизмі на тлі «антисемітської істерії» в РФ

«На превеликий жаль, незважаючи на цілком пристойну та важливу назву документа, формулювання його положень не дає можливості підтримати його тим державам, котрі найбільше постраждали під час Другої світової війни, і тим, які входили в антигітлерівську коаліцію, зокрема це країни Європи та Північної Америки», - сказав у коментарі Укрінформу Кислиця.

За його словами, ця резолюція є класичним прикладом маніпулювання Генасамблеєю ООН шляхом підбору правильних фраз та наративів з метою спотворення картини сьогодення, а також приховування злочинів сталінізму на теренах України та Європи в цілому.

«Боротьба з нацизмом та всілякими формами расизму, расової дискримінації, ксенофобії, антисемітизму та інших проявів нетерпимості не буде насправді ефективною без визнання Москвою ролі Сталіна у розпалюванні Другої світової війни», - наголосив постпред України при ООН.

Публічне «каяття» Кремля щодо цього «сприяло б припиненню наявної в Росії широкої практики нетерпимості, яка лише посилюється через державну політику прославляння культу Сталіна», пояснив він.

Читайте також: Кислиця в ООН: Росія може довго ховатися від правосуддя, але воно наздожене її

При цьому Кислиця висловив сподівання, що в майбутньому на розгляд Генасамблеї таки буде винесено резолюцію, яка засуджуватиме злочини проти людяності з боку тоталітарних режимів і за яку проголосують «усі держави, що зазнали мільйонних людських втрат, як і Україна, для подолання нацизму».

Нагадаємо, за цей документ традиційно не голосують країни Європейського Союзу, Велика Британія, Туреччина, Канада, Австралія, Японія, Південна Корея та інші.

Фото: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-